Kupuj używane Ford Fusion na AutoScout24

Największy wybór używanych samochodów w Europie.

Oferty pasujące do wyszukiwania

Oferty pasujące do wyszukiwania

Ford Fusion jako pierwszy minivan producenta

Wraz z Fordem Fusion producent samochodów Ford wprowadził na rynek w2002 roku pierwszy Minivan własnej produkcji. Projekt tego samochodu był przede wszystkim zorientowany na funkcjonalność w codziennym użytkowaniu. Dla konstruktorów oznaczało to stworzenie zwinnego, małego samochodu o podwyższonych siedzeniach i powiększonej ładowności. Za bazę posłużyła konstruktorom platforma małego samochodu Ford Fiesta. Na niej zbudowali nadwozie o wysokości 1,50 m, które gwarantowało dużo przestrzeni nad miejscami siedzącymi, a za sprawą długości ponad 4 m oferowało wystarczająco dużo miejsca dla pięciu pasażerów plus bagażnik o pojemności prawie 340 litrów. Podwyższony prześwit zapewnił dodatkowo wyższą pozycję siedzeń, które wywoływały poczucie siedzenia w kompaktowym vanie. Minivan był produkowany w kolońskich fabrykach Forda, z których był eksportowany do 50 krajów na całym świecie.

Lifting modelu Ford Fusion w 2005 roku

Ford Fusion, produkowany wyłącznie jako samochód pięcioosobowy, doświadczył w roku 2005 odświeżenia, które przyniosło zmiany w kierunkowskazach oraz w wyposażeniu wnętrza. Minivan Forda był więc oferowany w pięciu różnych wersjach wyposażenia: Style, Trend, Elegance, Fusion Plus oraz Fusion Calero o wyglądzie crossovera i z pięcioma różnymi wersjami silników.

Silniki benzynowe dla Forda Fusion

Dla modeli podstawowych były do dyspozycji dwa silniki: pierwszy o pojemności 1,25 l i mocy 75 KM (55 kW), który zużywał średnio 6,4 l paliwa (152 g/km CO2) oraz drugi o pojemności 1,4 l, mocy 80 KM (59 kW) i podobnymi wskaźnikami zużycia paliwa oraz emisji CO2. Największy silnik benzynowy dla Forda Fusion miał pojemność 1,6 l i moc 100 KM (74 kW) oraz był oferowany z pięciobiegową przekładnią manualną lub czterobiegową automatyczną skrzynią biegów. W zależności od jednostki napędowej zużycie wynosiło średnio 6,6 l / 100 km, co odpowiadało emisji CO2 157 g/km.

W silnikach Diesla filtr cząstek stałych nie był standardem

Ford Fusion w wersji z silnikiem Diesla był sprzedawany albo z silnikiem o pojemności 1,4 l i mocy 68 KM (50 kW) albo z silnikiem o pojemności 1,6 l i mocy 90 KM (66 kW). Obydwa silniki zużywały średnio 4,5 l /100km. Emisja CO2 wynosiła 120 g/km. Silniki Diesla posiadały pięciobiegową przekładnię manualną. Filtry cząstek stałych w Fordzie Fusion nie były w wyposażeniu.