Przejdź do głównej zawartości
Ze względu na prace konserwacyjne AutoScout24 jest obecnie dostępny tylko w ograniczonym zakresie. Dotyczy to takich funkcji, jak kontakt ze sprzedawcami, logowanie lub zarządzanie pojazdami na sprzedaż.
default-banner-l-01.jpg

Ford Transit Connect

Ford Transit Connect Zestawienie

Tutaj znajduje się zestawienie informacji na temat samochodu Ford Transit Connect, włącznie ze szczegółami dotyczącymi najważniejszych właściwości, silnika oraz wyposażenia, a także innymi przydatnymi informacjami związanymi z tym modelem. Czytaj dalej

Nowe od:
Używane od:
*Najniższa cena na AutoScout24 w ostatnim miesiącu

Od lat 70. XX wieku producent samochodów Ford rodem z Kolonii miał w swoim programie model zaklasyfikowany do małych samochodów dostawczych. Początkowo sprzedawany był on pod nazwą Ford Express. Od połowy lat 80. XX wieku oferowany był jako minivan Ford Courier. Pod względem technicznym pojazd oparty był na serii małych samochodów Ford Fiesta. W 2002 roku producent z Kolonii zmienił konstrukcję i nazewnictwo modelu. Nowa generacja minivana powstała na bazie kompaktowego modelu Ford Focus. Wersje z zamkniętym nadwoziem sprzedawano pod nową nazwą jako Ford Transit Connect. Zaletą przestawienia na większą płytę podłogową był fakt, iż Transit Connect jako mały samochód dostawczy mógł unieść cięższy ładunek. Ponadto dostępny był w wersji o wydłużonym rozstawie kół oraz z podwyższonym dachem. W 2014 roku rozpoczęto sprzedaż całkiem nowej drugiej generacji modelu Ford Transit Connect.

W dłuższej wersji modelu Ford Transit Connect mieściły się dwie palety

W krótszej wersji Transit Connect zjeżdżał z taśmy w pierwszej fazie produkcji od 2002 roku z rozstawem kół przekraczającym 2,67 m i o całkowitej długości niemal 4,31 m. Auto produkowano w fabrykach Forda w Turcji i Rumunii. Furgon w tej wersji dysponował dachem typowym dla kombivanów i osiągał wysokość około 1,81 m. Dłuższa wersja modelu Transit Connect, która była przystosowana do przewozu dwóch palet, dzięki podwyższonej konstrukcji dachu miała ponad 1,98 m wysokości. Rozstaw kół zwiększono o ponad 25 cm, co w efekcie dało 2,91 m. Ford Transit Connect w tym wariancie dysponował całkowitą długością niemal 4,57 m.

Transit Connect o ładowności ponad 0,83 tony

Jak zwykle w niewielkich samochodach dostawczych tej klasy, producent wyposażył model Ford Transit Connect w dwa siedzenia i ciągłą powierzchnię załadunkową, którą można oddzielić ścianą od kabiny kierowcy. Dostęp do przedziału załadunkowego umożliwiały boczne przesuwne drzwi oraz dwudzielna tylna klapa. W zależności od napędu Ford Transit Connect wyposażony był w krótki rozstaw kół i ładowność ponad 0,57 lub 0,77 t. Ford Transit Connect sprzedawany był w wersji z wysokim dachem i dużym rozstawem kół z ładownością 0,75 t i 0,83 t w przypadku małych samochódów dostawczych o mocniejszych silnikach. Ładowność kombivana o mniejszym rozstawie kół wyniosła 3,4 metra sześciennego, podczas gdy dłuższy Ford Transit Connect zapewniał aż do 4,3 metra sześciennego.

Silniki modelu Ford Transit Connect

W standardowej wersji Ford Transit Connect jako mały samochód dostawczy dostępny był z silnikiem Diesla o pojemności 1,8 l, który producent stworzył w różnych przedziałach mocy dla modeli o krótszym i dłuższym rozstawie kół. W wersji podstawowej pracował wysokoprężny silnik o pojemności 1,8 l o mocy 75 KM (55 kW), z którym konkurowała jednostka o mocy 90 KM (66 kW). Do końca okresu produkcji pierwszej generacji z taśmy zjeżdżały modele najmocniejszymi silnikami w historii serii Transit Connect: napęd Diesla o pojemności skokowej 1,8 l, który montowano w kombivanie, dysponował mocą do 110 KM (81 kW).