Kupuj używane Hyundai Elantra na AutoScout24

Największy wybór używanych samochodów w Europie.

Oferty pasujące do wyszukiwania

Oferty pasujące do wyszukiwania

Hyundai Elantra i jego siostrzany model Hyundai Lantra

Gdy południowokoreański producent samochodów Hyundai na początku lat 90. XX wieku po raz pierwszy wkraczał na europejskie rynki, Azjaci podjęli ryzyko wejścia na teren zdominowany przez samochody niższej klasy średniej. Dobre ceny, bogate wyposażenie seryjne, duża przestrzeń – tymi atutami limuzyna Hyundai Lantra próbowała zaskarbić sobie klientów, gdy trafiała do sprzedaży w Europie w 1991 roku. Pięć lat później program pojazdów uzupełniono o wersję kombi. Gdy również w tradycyjnie nastawionej raczej na duże limuzyny Ameryce Północnej potężny Hyundai Grandeur doskonale ugruntowywał pozycję Koreańczyków, producent zdecydował się zaoferować w USA i Kanadzie mniejszy model Hyundai Lantra. Z pewną istotną różnicą: w Ameryce Północnej oraz na kilku innych rynkach zagranicznych Koreańczycy sprzedawali ten model pod nazwą Hyundai Elantra.

Spójna nazwa serii Hyundai Elantra od 2000 roku

Wprowadzając na rynek drugą generację pojazdów klasy średniej, ujednolicono nazewnictwo. Od 2000 roku model również w Europie zyskał nazwę Hyundai Elantra, zanim jego poprzednik Hyundai i30 od 2006 roku zapoczątkował inną, uznawaną za postępową, nomenklaturę samochodów klasy średniej marki Hyundai. Na razie jednak wyłącznie w Europie. Na innych rynkach, takich jak USA, producent jak na razie utrzymał określenie Hyundai Elantra.

Hyundai Elantra produkowany jako hatchback i sedan

Od zaprezentowanej w 1995 roku drugiej generacji Hyundaia Lantry producent wprowadził do programu samochodów klasy średniej wersję kombi. W toku zmian generacji i nazewnictwa w 2000 roku model kombi początkowo utrzymał w Europie nazwę Hyundai Lantra. Pod nową nazwą Elantra sprzedawano jedynie limuzyny. W przypadku tych aut dostępne były dwie wersje nadwozia: Hyundaia Elantrę oferowano jako w wersji hatchback i sedan. Za sprawą długości sięgającej 4,52 m, szerokości około 1,72 m i rozstawu kół 2,61 m Hyundai Elantra w swojej klasie uznawany był za potężne auto pięciodrzwiowe.

Hyundai Elantra oferowany z silnikami benzynowymi i Diesla

Hyundai Elantra dostępny był w Europie jako Diesel lub benzynowiec, z trzema silnikami do wyboru. Model początkowy Hyundaia Elantry dysponował silnikiem benzynowym o pojemności 1,6 l, która pozwalała limuzynie osiągać moc do 107 KM (77 kW). W klasie o pojemności skokowej 2,0 l południowokoreański producent oferował napęd benzynowy o mocy 143 KM (105 kW) oraz napęd Diesla o maksymalnych osiągach 113 KM (83 kW).