Kupuj używane Hyundai Veloster na AutoScout24

Największy wybór używanych samochodów w Europie.

Oferty pasujące do wyszukiwania

Oferty pasujące do wyszukiwania

Kompaktowe sportowe coupé Hyundai Veloster pojawia się w roku 2011

Południowokoreański producent samochodów Hyundai na początku lat 90. rozpoczął podbój wymagającego europejskiego rynku. Zgodnie ze strategią w ofercie musiał się znaleźć sportowy model coupé. Stylistyka limuzyn prezentowanych w tym czasie przez azjatyckiego producenta była dość zachowawcza, dlatego postanowiono, że dwudrzwiowe coupé pozwoli na zmianę wizerunku i kojarzenie marki ze stylistyką, która nie pozostawia obojętnym. Po zakończeniu produkcji modelu Hyundai Coupé w roku 2009 Europejczycy musieli czekać prawie dwa lata na nowy model coupé. Na rok 2011 Koreańczycy zaplanowali podwójną premierę – nastąpiła prezentacja dużego Hyundaia Genesis coupé oraz nowego coupé w segmencie kompaktów o nazwie Hyundai Veloster, który miał uzupełnić ofertę o auto sportowe niższej klasy.

 

Oryginalny rozkład drzwi w modelu Hyundai Veloster

Wersja koncepcyjna Hyundaia Veloster zaprezentowana została na targach motoryzacyjnych IAA we Frankfurcie w roku 2007 i zwróciła uwagę swoim futurystycznym wyglądem. Było to rasowe sportowe coupé. Późniejsza wersja seryjna była bliska modelowi koncepcyjnemu i przejęła śmiałą stylistykę tyłu z centralnie umieszczonym dyfuzorem zintegrowanym z dwiema końcówkami układu wydechowego. Jednak najbardziej oryginalnie prezentowały się dodatkowe drzwi tylne po stronie pasażera. Seryjnie produkowana wersja Hyundaia Veloster stała się więc rzadko spotykanym autem z asymetrycznym rozkładem drzwi. Nie był to tylko zabieg stylistyczny. Chodziło o uzyskanie wygodnego dostępu do wnętrza od strony pasażera.

Pasażerowie jadący Hyundaiem Veloster mają nad głową panoramiczny szklany dach

Seryjna wersja przejęła od swojego koncepcyjnego pierwowzoru sylwetkę oraz wymiary – długość 4,22 m, szerokość 1,80 m. Panoramiczny dach o długości 1,40 m zapewnia wrażenia zarówno pasażerom z przodu, jak i tym jadącym z tyłu Hyundaia Veloster. Szklany dach za pomocą spojlera łączy się ze szklaną klapą bagażnika.

Jednostki napędowe Hyundaia Veloster

Pierwsze modele Hyundaia Veloster posiadały jednostkę napędowa o pojemności 1,6 l i mocy 140 KM (103 kW). W planach jest także zastosowanie silnika turbodoładowanego o pojemności 1,6 l, który generował będzie moc 211 KM (155 kW).