Przejdź do głównej zawartości
Ze względu na prace konserwacyjne AutoScout24 jest obecnie dostępny tylko w ograniczonym zakresie. Dotyczy to takich funkcji, jak kontakt ze sprzedawcami, logowanie lub zarządzanie pojazdami na sprzedaż.
Kia Picanto Front

Kia Picanto

Kia Picanto Zestawienie

Tutaj znajduje się zestawienie informacji na temat samochodu Kia Picanto, włącznie ze szczegółami dotyczącymi najważniejszych właściwości, silnika oraz wyposażenia, a także innymi przydatnymi informacjami związanymi z tym modelem. Czytaj dalej

Nowe od:
Używane od:
*Najniższa cena na AutoScout24 w ostatnim miesiącu

Kia Picanto to jeden z najpopularniejszych, a zarazem najmniejszych modeli zaliczanych do segmentu A, którego producentem jest pochodzący z Korei Południowej koncern Kia Motors. Picanto debiutowała w 2003 roku podczas targów motoryzacyjnych odbywających się we Frankfurcie. W 2007 roku Kia Picanto poddana została dosyć gruntownemu liftingowi, polegającemu na zmianie przednich reflektorów oraz lamp tylnych, poprawieniu atrapy chłodnicy, zderzaków, a także zastosowaniu w standardzie elektrycznego wspomagania kierownicy. Kolejną modernizację Picanto przeszła w 2010 roku. Oprócz zmiany pasa przedniego, reflektorów i grilla, charakterystyczną modyfikacją okazało się umiejscowienie kierunkowskazów w elektrycznie sterowanych lusterkach. Zewnętrzny wygląd miał nawiązywać do stylistyki odpowiadającej nowym modelom samochodów południowokoreańskiego producenta. Premiera drugiej generacji miała miejsce w Genewie, w 2011 roku. Wymiary pojazdu zostały nieznacznie powiększone. Po raz pierwszy wprowadzono także wersję trzydrzwiową. Po samochód używany tej marki chętnie sięgają kierowcy poszukujący ekonomicznych i kompaktowych rozwiązań, które świetnie sprawdzą się w warunkach miejskich. Do głównych konkurentów samochodu zalicza się Toyotę Yaris, Fiata Pandę oraz Nissana Micrę.

W małym ciele... bogate wyposażenie

W pakiecie wyposażenia Picanto, w zależności od wersji M, L lub XL, można znaleźć system ABS z EBD, przednie poduszki powietrzne, sterowane elektrycznie szyby i lusterka zewnętrze, regulowaną wysokość kolumny kierownicy oraz jej wspomaganie, a także barwione szyby, klimatyzację czy immobiliser. Kia Picanto pierwszej generacji charakteryzuje się małymi gabarytami. Jej długość nie przekracza 3,5 metra. Szerokość zaś wynosi 1,59 metra, a wysokość 1,48 metra, co nadaje bryle wozu pudełkowaty charakter. Niemniej jednak niewielkie rozmiary nie powodują dyskomfortu za kierownicą nawet u kierowcy o wyższym wzroście. W standardowym wyposażeniu pojazdu drugiej generacji znalazło się aż sześć poduszek powietrznych, systemy ABS i BAS, komputer pokładowy i elektryczne wspomaganie kierownicy. Opcjonalnie dodawane były światła LED do jazdy dziennej, wielofunkcyjna kierownica, system HAC, wspomagający start na wzniesieniu, a także chromowane wykończenia wewnętrzne i zewnętrzne. Warto dodać, że Kia Picanto w wersji trzydrzwiowej zdobyła prestiżowe wyróżnienie iF Product Design Award 2012, które w kategorii samochodowego wzornictwa świadczy o niebanalnym wyglądzie, doskonałej jakości wykonania, wysokim poziomie innowacyjności oraz efektywnym zastosowaniu technologii sprzyjających środowisku. Wyróżnienie to z pewnością zwróci uwagę potencjalnych użytkowników, poszukujących niedrogich, trwałych i wyróżniających się rozwiązań.

Kia Picanto - innowacyjnie i w miejskim stylu

Samochód używany tej marki cieszy się sporą popularnością przede wszystkim ze względu na dobry stosunek ceny do jakości i atutów, które posiada. Niskie koszty eksploatacji, niezłe wyposażenie oraz przystępna cena na rynku wtórnym wzbudza zainteresowanie zwłaszcza oszczędnych kierowców. Kia Picanto może posiadać jeden z dwóch silników benzynowych: 1.0 o mocy 62 KM lub 1.1 o mocy 65 KM. Trzecią dostępną na rynku wtórnym jednostką jest 75-konny silnik wysokoprężny 1.1 CRDi. W warunkach miejskich przedstawione warianty okażą się wystarczające, gwarantując niskie spalanie. W modelach pierwszej generacji zastosowano dwa rodzaje skrzyni biegów: pięciobiegową manualną oraz czterobiegową automatyczną. Kia Picanto drugiej generacji charakteryzuje się mocniejszymi silnikami niż jej poprzedniczka. Inżynierowie marki zdecydowali się na zastosowanie dwóch silników benzynowych. Pierwszy, o pojemności 1.0 litra i mocy 69 KM, mógł zostać wyposażony fabrycznie w instalację gazową. Mocniejszy wariant, o pojemności 1.2 litra, posiada moc 85 KM, pozwalając na ekonomiczne spalanie 5 litrów na 100 kilometrów. Jeśli chodzi o bezpieczeństwo, to w testach zderzeniowych Euro NCAP poszczególne generacje zdobywały odpowiednio trzy i cztery gwiazdki. Fani praktycznych rozwiązań będą usatysfakcjonowani dużą ilością schowków, półek i uchwytów, dzięki czemu jeszcze efektywniej można wykorzystać wnętrze pojazdu. Jakość materiałów oraz spasowanie detali stoi na wysokim poziomie. Pojemność bagażnika dochodzi do 200 litrów i można ją zwiększyć poprzez złożenie tylnej kanapy. Ponadto serwisowane i bezwypadkowe używane modele nie powinny zawieść nowych właścicieli, pozwalając cieszyć się użytkowaniem jeszcze przez kilka lat i wiele tysięcy kilometrów od momentu zakupu. Warto wspomnieć, że modele drugiej generacji brały udział w dedykowanych Mistrzostwach Polski Kia Picanto pod nazwą Kia Lotos Race.