Przejdź do głównej zawartości
Ze względu na prace konserwacyjne AutoScout24 jest obecnie dostępny tylko w ograniczonym zakresie. Dotyczy to takich funkcji, jak kontakt ze sprzedawcami, logowanie lub zarządzanie pojazdami na sprzedaż.
mitsubishi-outlander-l-01.jpg

Mitsubishi Outlander

Mitsubishi Outlander Zestawienie

Tutaj znajduje się zestawienie informacji na temat samochodu Mitsubishi Outlander, włącznie ze szczegółami dotyczącymi najważniejszych właściwości, silnika oraz wyposażenia, a także innymi przydatnymi informacjami związanymi z tym modelem. Czytaj dalej

Nowe od:
Używane od:
*Najniższa cena na AutoScout24 w ostatnim miesiącu

Mitsubishi Outlander to samochód o zdecydowanym sportowym charakterze, który miał swoją premierę w 2003 roku i do tej pory doczekał się trzech generacji. Model ten był odpowiedzią na potrzeby rozwijającego się rynku SUV-ów, które bardzo przypadły do gustu użytkownikom na całym świecie. Dodatkowo sportowa sylwetka nadawała mu terenowego charakteru, dzięki czemu Outlander był jednym z najpopularniejszych w swojej klasie. Japońska marka stworzyła ten pojazd z myślą o eksporcie i o wpisaniu się w oczekiwania rodzin, przede wszystkim tych z Europy i z USA. Outlander w wersji pierwszej, produkowany w latach 2003-2006, opierał się na modelu Mitsubishi Airtek i cechował się zwartą konstrukcją, łagodnie zarysowaną linią reflektorów i przestronnym wnętrzem. Jego następca, czyli Outlander drugiej generacji, pojawił się w sprzedaży w 2006 roku i produkowany był przez kolejne siedem lat. Samochód ten przeszedł konieczne zmiany kosmetyczne, do których można zaliczyć wyostrzoną sylwetkę, bardziej agresywne reflektory oraz atrapę chłodnicy Jet Finger, którą cechują się także inne auta produkowane przez japoński koncern. Wnętrze tego modelu był zaprojektowane w przejrzysty sposób. Układ konsoli centralnej i deski rozdzielczej był intuicyjny, zaś ogólna koncepcja wnętrza uporządkowana i przyjazna.

Outlander trzeciej generacji – szyk i klasa w nowoczesnym wydaniu

W 2012 roku w Genewie Mitsubishi zaprezentowało najnowszą odsłonę znanego Outlandera, który tym razem otrzymał zmieniony kształt maski i grilla, zwężone światła i jeszcze bardziej sportowy wygląd. Model Mitsubishi Outlander doskonale sprawdzi się jako samochód używany, a jako że jest to pojazd wielofunkcyjny, świetnie poradzi sobie zarówno w ruchu miejskim, jak i na umiarkowanie wymagającej nieasfaltowej drodze. Mitsubishi Outlander dostępny jest na polskim rynku od kilku lat, ale dzięki swojej sportowej i – w porównaniu z poprzednikami – lekko odchudzonej sylwetce stanowi dobry wybór. Potwierdzeniem tego jest fakt, że użytkownik może skorzystać z całkiem sporej przestrzeni bagażowej, a także czerpać wielką przyjemność z jazdy samochodem, który jest zdecydowanie przyjazny użytkownikowi i pozwala na komfortowe rozgoszczenie się w uporządkowanym wnętrzu. Marka z Kraju Kwitnącej Wiśni zaproponowała ten model w kilku wariantach wyposażeniowych. Były to następujące wersje: Invite Plus, Intense, Intense+, Instyle Navi. Wykończenie wszystkich foteli zostało wykonane bardzo dokładnie, z dbałością o szczegóły, zaś wykorzystane materiały to trwałe, trudne do zniszczenia i niepodatne na trwałe zabrudzenia tkaniny. W wyposażeniu seryjnym znalazły się niezwykle przydatne rozwiązania i urządzenia. Warto wspomnieć choćby o aż siedmiu poduszkach powietrznych. Pośród nich są standardowe poduszki pasażera i kierowcy, poduszki boczne, odpowiedzialne za ochronę tułowia pasażera i kierowcy, a także kurtyny powietrzne oraz jedna specjalna poduszka ochraniająca kolana prowadzącego pojazd. Zostając jeszcze w temacie bezpieczeństwa, warto wspomnieć o technologii Reinforced Impact Safety Evolution, której zadaniem jest pochłanianie energii z uderzenia i rozprowadzenie jej w taki sposób, aby kabina pasażerska ucierpiała w jak najmniejszym stopniu. Poza tym w wyposażeniu standardowym znajdują się takie udogodnienia jak systemy wspierające jazdę (przykładowo ASC, TLC, ESS), a także dźwiękowa sygnalizacja o niezapiętych pasach i kamera cofania. Model ten oferował także bardzo dużą przestrzeń bagażową, której objętość po złożeniu siedzeń wynosiła około 1742 l. Mitsubishi Outlander w trzeciej edycji, nawet jako samochód używany, spełni oczekiwania, jakie stawia przed nim współczesna, chcąca podróżować w komfortowych warunkach rodzina.

Mitsubishi Outlander numer trzy – dane techniczne i zużycie paliwa

W samochodzie Mitsubishi Outlander trzeciej generacji zastosowano dwa rodzaje silników, ale tym razem klienci mieli znacznie mniejszy wybór, jeśli chodzi o pojemność skokową i moce. Benzynowa szesnastozaworowa jednostka napędowa ze zmiennymi fazami rozrządu cechowała się pojemnością 2.0 l i mocą 150 KM. W egzemplarzach z napędem na przednią oś silnik ten współpracował pięcio i sześciobiegową manualną przekładnią. W przypadku modeli z napędem 4x4 do czynienia mamy z bezstopniową przekładnią CVT. Drugą propozycją marki Mitsubishi dla Outlandera były silniki Diesla. Silnik DI-D o pojemności 2.2 l generował moc na poziomie 150 KM. Do kompletu dodano skrzynię sześciobiegową, działającą z napędem 4x4. Model dostępny był także z sześciobiegową automatyczną hydrokinetyczną skrzynią CVT, sterowaną bezpośrednio za pomocą zintegrowanych z kierownicą manetek. Mitsubishi Outlander z silnikiem benzynowym zużywał średnio 8 l paliwa na 100 km w cyklu mieszanym. Model z silnikiem wysokoprężnym potrzebował natomiast na takim samym dystansie 6,5 l oleju napędowego. Rozpędzenie się do prędkości 100 km/h zajmowało pojazdowi z Dieslem około 12,6 s, zaś temu z silnikiem benzynowym już 9,7 s. To całkiem niezły wynik, biorąc pod uwagę pokaźny gabaryt i masę pojazdu.