Przejdź do głównej zawartości
Ze względu na prace konserwacyjne AutoScout24 jest obecnie dostępny tylko w ograniczonym zakresie. Dotyczy to takich funkcji, jak kontakt ze sprzedawcami, logowanie lub zarządzanie pojazdami na sprzedaż.
Opel Combo Side

Opel Combo

Opel Combo Zestawienie

Tutaj znajduje się zestawienie informacji na temat samochodu Opel Combo, włącznie ze szczegółami dotyczącymi najważniejszych właściwości, silnika oraz wyposażenia, a także innymi przydatnymi informacjami związanymi z tym modelem. Czytaj dalej

Nowe od:
Używane od:
*Najniższa cena na AutoScout24 w ostatnim miesiącu

Mało który model samochodu może pochwalić się tak spektakularnymi przemianami, jakie na swoim koncie ma Opel Combo. Pierwotnie miało to być typowo dostawcze auto, z kabiną dla kierowcy i pasażera oraz paką ładunkową, jednak z czasem przeobraziło się w minivana, zdolnego pomieścić nawet siedem osób. Trzeba od razu powiedzieć, że nazwa Opel Combo nie odnosi się wyłącznie do jednego modelu auta, przechodzącego zmiany wraz z pojawianiem się na rynku jego nowych generacji. Tu sprawa jest o tyle skomplikowana, że właściwie każdy nowy model określany tym mianem jest zupełnie od inny od poprzedniego. Pierwsze auto, któremu nadano przydomek Combo, to Opel Kadett Combo, produkowany w latach 1986-1994 na bazie modelu Opel Kadett E. Właściwą historię opisywanej linii rozpoczyna Opel Combo B. Ten typowy samochód dostawczy, którego przód pochodzi od Corsy II, jest do tej pory bardzo popularnym autem. W 1995 roku światu objawiła się jego osobowa wersja znana jako Opel Combo Tour. Obecnie produkowana seria Combo D, dostępna jako auto dostawcze i minivan, poprzedzona była przez generację drugą, reprezentowaną przez Combo C, także występujące w wersji osobowej i dostawczej.

Opel Combo - samochód używany o wielu obliczach

Kombivan Opel Combo jest żywym dowodem na to, że samochód dostawczy może wyglądać równie dobrze, co auto osobowe i być przy tym komfortowym, bezpiecznym i nowoczesnym środkiem transportu. Najnowsza generacja tego modelu, czyli Combo D, konstrukcyjnie jest spokrewniona z Fiatem Doblo. Na rynku europejskim auto funkcjonuje także jako Vauxhall, Holden i Chevrolet Combo. Jeśli chodzi o wersje wyposażeniowe, to trzecia generacja w wersji dostawczej występuje w odmianach Enjoy i Cosmo, zaś osobowy Van jest dostępny jako Van i Tour Van. Gama skrzyni biegów obejmuje pięcio- i sześciobiegową przekładnię manualną oraz pięciobiegową automatyczną. Wersja osobowa zachwyca bardzo wygodnym, przestronnym wnętrzem oraz imponujących rozmiarów przednią szybą, zapewniającą kierowcy doskonałą widoczność. W standardowym wyposażeniu znajdują się elektryczne wspomaganie kierownicy, elektrycznie otwierane szyby z przodu, komputer pokładowy oraz płynnie pracujące drzwi przesuwne. Opcjonalnie można model doposażyć w nawigację TomTom, klimatyzację sterowaną ręcznie bądź elektronicznie oraz wiele innych systemów, mających na celu podniesienie poziomu bezpieczeństwa i komfortu podróżujących nim osób.

Combo od Opla - wersje silnikowe i garść informacji technicznych

Pierwsza i druga generacja modelu Combo marki Opel powstały na bazie analogicznych wersji Opla Corsy. Samochód używany Opel Combo B jest dostępny z następującymi silnikami benzynowymi: jednostką 1.2, oferującą moc 45KM, silnikiem 1.4 z mocą 60 KM oraz motorem 1.4 Si, chwalącym się już 82KM. Jednostka wysokoprężna miała pojemność 1,7 litra oraz moc 60KM. Użytkownicy cenią ten model za stosunkowo niskie koszty utrzymania, dobre silniki i korzystny stosunek jakości do ceny. Opel Combo C, czyli druga generacja prezentowanego modelu, dostępny był już w szerszej gamie silników, obejmującej w wersji Van i Tour trzy silniki benzynowe o pojemności od 1,4 do 1,6 litra oraz mocy od 87 do 94 KM. Silników Diesla zaproponowano aż pięć - można było wybierać między pojemnością 1,3 a 1,7 litra oraz mocą od 65 do 100 KM. Według użytkowników największymi zaletami omawianej wersji jest przestronne, wygodne wnętrze, doskonała widoczność i atrakcyjne koszty utrzymania. Najnowsza, trzecia generacja, której produkcję rozpoczęto w 2011 roku, jest oferowana z trzema silnikami benzynowymi, wszystkimi o pojemności 1,4 litra, dysponującymi mocą od 95 do 120 KM. Taką sama była ilość motorów Diesla - do wyboru oddano jednostki o pojemności 1.6 lub 2.0 o mocy od 90 do 135 KM. Niestety, model nie jest pozbawiony wad. Duża przestrzeń oznacza wygodę dla pasażerów, ale także uniemożliwia zapewnienie odpowiedniego poziomu wyciszenia. Według użytkowników dopracowania wymaga także praca układu jezdnego oraz wentylacji i ogrzewania.