Kupuj używane Skoda Octavia na AutoScout24

Największy wybór używanych samochodów w Europie.

Oferty pasujące do wyszukiwania

Oferty pasujące do wyszukiwania

Skoda Octavia była pierwszym pojazdem wyprodukowanym przez koncern Skoda po fuzji z Volkswagenem. Octavia I zadebiutowała w 1996 – zaprojektowana na płycie podłogowej nowego samochoduVW Golf – i jest nadal produkowana jako model Tour, mimo że już w 2004 roku rozpoczęła się produkcja seryjna modelu drugiej generacji, Octavia II.

Ten średniej klasy samochód jest od tego czasu dostępny w czterech wariantach: jako limuzyna, kombi, jako kombi 4x4 pod nazwą Scout i jako sportowa wersja Octavia RS. Oferta silników sięga od 1,4-litrowego silnika benzynowego do 2,0-litrowego silnika TDI Diesel, o mocy od 59 kW (80 KM) do 118 kW (160 KM); model Octavia RS oferuje w wersji benzynowej moc 147 kW (200 KM), natomiast 2,0-litrowy TDI Diesel – 125 kW (170 KM).

W 2004 Skoda wprowadziła na rynek drugą generację Octavii. Ma ona taką samą płytę podłogową jak Audi A3, Seat Leon, VW Golf V i VW Touran. Oprócz nowej oferty silników Octavia została poddana modernizacji nadwozia, w którą wchodziło między innymi podniesienie prześwitu poprzecznego auta. Od 2006 Octavia RS jest wyposażona w 2,0-litrowy silnik TFSI. Limuzyna i kombi Tour posiadają pięciobiegową skrzynię, wersje sportowe i 4x4 – sześciobiegową. Kombi 4x4 wyposażony jest zaś w napęd na cztery koła.

W 2006 Skoda rozwinęła Octavię pod względem technologii i w zakresie komfortu, unikając znacznego wzrostu kosztów: np. obecne wyposażenie ESP rozszerzono o funkcję DSR i dzięki temu poprawiono bezpieczeństwo i komfort jazdy. Poza tym dla modelu 4x4 przewidziane jest wyposażenie specjalne, które przy 6-biegowej skrzyni posiada opcję asystenta kontroli wjazdu pod górę.

Na razie ostatni lifting Skody Octavia datowany jest na początek 2009; przerobiona wersja została zaprezentowana w październiku 2008 podczas Międzynarodowego Salonu Samochodowego w Paryżu (Mondial de l’Automobile). Lifting obejmował przekształconą partię przednią, zmodyfikowane reflektory i światła przeciwmgielne, mocniej zarysowaną maskę silnika i zmienioną osłonę silnika, a także zmodyfikowany design lamp tylnych. Dodatkowo prawie wszystkie wersje silników można wybrać razem z dwusprzęgłową skrzynią biegów DSG. Skoda Octavia jest obecnie dostępna z wyposażeniem Classic, Ambiente i Elegance.

Podczas Międzynarodowego Salonu Samochodowego w Genewie w 2009 Skoda zaprezentowała wariant Green Line z pakietem zoptymalizowanego zużycia paliwa, wyposażony w nowo opracowany 1,6-litrowy silnik TDI o mocy 77 kW (105 KM) oraz z oferowanym w standardzie filtrem cząstek stałych, oponami o zmniejszonym oporze toczenia i zoptymalizowanej areodynamice podwozia.