Przejdź do głównej zawartości
Ze względu na prace konserwacyjne AutoScout24 jest obecnie dostępny tylko w ograniczonym zakresie. Dotyczy to takich funkcji, jak kontakt ze sprzedawcami, logowanie lub zarządzanie pojazdami na sprzedaż.
default-banner-l-01.jpg

Volkswagen Touran

Volkswagen Touran Zestawienie

Tutaj znajduje się zestawienie informacji na temat samochodu Volkswagen Touran, włącznie ze szczegółami dotyczącymi najważniejszych właściwości, silnika oraz wyposażenia, a także innymi przydatnymi informacjami związanymi z tym modelem. Czytaj dalej

Nowe od:
Używane od:
*Najniższa cena na AutoScout24 w ostatnim miesiącu

Volkswagen Touran produkowany jest od 2003 roku – od tego czasu niemiecki koncern zaproponował odbiorcom trzy wersje tego pojazdu. Marka Volkswagen doskonale wyczuła rynek, a także uzupełniła własne modelowe braki. Dzięki tym dwóm czynnikom można mówić, ze Volkswagen Touran odniósł komercyjny sukces, gładko wpisując się w segment vanów, samochodów doskonałych dla całej rodziny zarówno na co dzień, jak i na wakacyjne wyjazdy. Volkswagen Touran pierwszej generacji był autem przeznaczonym dla pięciu osób, a dodatkowo w podłodze bagażnika umieszczono jeszcze dwa siedzenia. Pojazdowi nadano dość płynną sylwetkę z wyraźnie nakreśloną linią dachu. Ponieważ był to pierwszy tego typu produkt spod szyldu VW, klientom zaproponowano wiele możliwości związanych z wyborem silnika idealnego. W ofercie znalazły się jednostki napędowe benzynowe oraz silniki Diesla, które pozwalały na dobranie pojemności oraz mocy. Poza tym projektanci z Wolfsburga, miasta Volkswagena, wypuścili model Touran w aż dziewięciu wersjach wyposażenia. Już wersja podstawowa spełniała oczekiwania klientów, a to dzięki sześciu poduszkom powietrznym, ABS z ESP, mocowaniem ISOFIX dla fotelików dziecięcych, natomiast wersje wyższe posiadały liczne udogodnienia, takie jak, przykładowo, asystenci jazdy, które coraz bardziej zyskiwały na popularności w wielu modelach VW. Sukces pierwszego Tourana powtórzyły dwie kolejne generacje pojazdu, których premiery odbyły się kolejno w 2010 i 2015 roku. Obecnie każdy, nawet używany samochód marki Volkswagen z linii vanów to doskonały wybór dla podróżującej rodziny.

Volkswagen Touran drugiej i trzeciej generacji – wygodne rodzinne auto

Następcą pierwszego samochodu z tej serii był Volkswagen Touran drugiej edycji, którego debiut przypadł na 2010 rok. Producent delikatnie przearanżował ogólną bryłę pojazdu tak, że auto zyskało optyczną lekkość. Poszerzono również wyposażenie samochodu i linie akcesoriów. Rok 2015 przyniósł trzecią i jak dotąd ostatnią generację modelu Volkswagen Touran. Premiera miała miejsce podczas salonu motoryzacyjnego w Genewie. Koncern Volkswagen poszedł z duchem czasu, biorąc pod uwagę aktualne trendy w modzie samochodowej. Nowy Touran zyskał więc nieco bardziej zaostrzony wygląd, przejawiający się przede wszystkim w układzie reflektorów i konstrukcji tylnej części, w której występują mocno zarysowane krawędzie. Szersza oś umożliwiła zwiększenie ładowności pojazdu. Nauczeni na przykładzie wcześniejszego modelu inżynierowie marki Volkswagen lepiej poznali potrzeby klienta, który szuka wygodnego samochodu dla rodziny, dlatego też dostosowali Tourana drugiej generacji do bieżących rynkowych potrzeb. Warto przyjrzeć się z bliska wyposażeniu, które obejmuje w standardzie klimatyzację, odtwarzacz płyt CD oraz elektryczne szyby. Wnętrze modelu jest przestrzenne i zaprojektowane w bardzo przemyślany sposób. Wygodnym odseparowanym od siebie fotelom towarzyszy przejrzysty układ konsoli centralnej oraz kierownica pozwalająca na sterowanie wybranymi funkcjami samochodu. Model ten pojawił się w sprzedaży w pięciu wersjach wyposażenia: podstawową, Trendline, Comfortline, Highline oraz Cross. W ramach wymienionych edycji klient mógł otrzymać pojazd z takimi funkcjami jak kamera cofania, czujnik świateł, czujnik deszczu oraz lusterko wsteczne z automatycznym przyciemnianiem. Volkswagen Touran drugiej edycji to samochód warty uwagi, a przede wszystkim wygodny, dający wiele frajdy z jazdy i oferujący sporą przestrzeń bagażową.

Volkswagen Touran – dane techniczne i zużycie paliwa

W drugiej edycji Tourana producenci, podobnie jak we wcześniejszych generacjach, zaproponowali pojazdy zaopatrzone zarówno w silniki benzynowe, jak i w wysokoprężne. To bardzo istotna informacja, zwłaszcza jeśli decydujemy się na samochód używany. Moce silników benzynowych kształtują się więc następująco: 1.2 TSI BlueMotion o mocy 105 KM, 1.4 TSI o mocy 140 KM,1.4 TSI DSG o mocy 170 KM oraz 1.4 TSI CNG o mocy 150 KM. Pośród silników Diesla Volkswagen zdecydował się na następujące jednostki: 1.6 TDI o mocy 90 KM, 1.6 TDI BlueMotion o mocy 105 KM, 2.0 TDI o mocy 140 KM oraz 2.0 TDI o mocy 170 KM. Pojazdy drugiej generacji Touran zostały zaopatrzone w dwa rodzaje skrzyń biegów. Była to 6-biegowa manualna przekładnia oraz 6 lub 7-biegowa przekładnia DSG. Zużycie benzyny w przypadku modeli z silnikami benzynowymi wynosiło przeważnie około 7 l na 100 km w cyklu mieszanym. Silniki wysokoprężne, jako te bardziej oszczędne, cechowały się spalaniem na poziomie między 5-7 l na 100 km, także w cyklu mieszanym – w zależności od pojemności i mocy silnika. Zbiornik paliwa w pojeździe Volkswagen Touran ma pojemność wynoszącą 60 l. Dzięki całkiem przyzwoitemu spalaniu, wysokiej wydajności, bezpieczeństwu oraz przede wszystkim dzięki bogatemu wyposażeniu, komforcie jazdy i prowadzenia, samochód Volkswagen Touran jawi się jako pojazd przyjazny, praktyczny, bardzo wydajny, a przede wszystkim rodzinny. To model, który nadaje się do prawdziwego podróżowania, ponieważ bez trudu pomieści w sobie spory ładunek, sprzęt kempingowy, a także przy zastosowaniu wyposażenia akcesoryjnego, może transportować rowery lub kajaki.