Kupuj używane Volkswagen up! na AutoScout24

Największy wybór używanych samochodów w Europie.

Oferty pasujące do wyszukiwania

Oferty pasujące do wyszukiwania

W 2001 roku rodzina Volkswagena poszerzyła się o model VW up!

Pierwszą generacją modelu VW Lupo pochodzący z Wolfsburga koncern Volkswagena udowodnił, że pojazd bazujący na dużej serii modelowej ze zredukowanym zużyciem paliwa do 3 litrów jest jak najbardziej realny. “Trzylitrówka” w latach 1998-2005 była najwyższą linią produkcyjną bazującą na modelu VW Lupo. Rynkowy sukces oszczędnego wozu z silnikiem Diesla nie był jednak zadowalający, dlatego producent w konstruowanym w Brazylii następcy, modelu VW Fox, zrzekł się stosunkowo kosztownego wariantu trzylitrowego. W innej formie odżyła ekologiczna koncepcja z Wolfsburga: od roku 2007 roku konstruktorzy pokazywali różne modele z na nowo opracowanej rodziny pojazdów, która zastąpiła model VW Fox i w ten sposób do gamy modelowej wprowadzone zostały różne warianty nadwozi. Był to sygnał ze strony koncernu Volkswagena, który teraz skupiał się na wzmocnieniu swoich pojazdów innowacyjnymi i przyjaznymi dla środowiska technologiami oraz cieszącym się coraz większym zainteresowaniem napędem elektrycznym. Zgodnie z tym nowoczesnym podejściem rodzina pojazdów otrzymała energetyczną nazwę VW up!, co było dowodem na zaczynający się w niemieckiej firmie przełom.

W roku 2011 w linii modelowej VW up! pojawiła się mała miejska limuzyna

Następca modelu Lupo – miejskie auto w małym formacie – zostało wprowadzone do linii VW up! W 2001 roku. Limuzyna o ściętym tyle była podobna w swojej podstawowej formie do VW Lupo, jednak do dyspozycji pasażerów był rozstawo osi wynoszący 2,5 m, przy zachowanej tej samej długości 3,5 m, co równocześnie dawało większe niż w poprzednim modelu wnętrze. Podstawowa wersja modelu VW up!, dostępna w dwóch wersjach nadwozia z trzema i pięcioma drzwiami, była produkowana w słowackich zakładach Volkswagena. Wersja pięciodrzwiowa funkcjonowała jako van pod nazwą VW Space Up!. Dodatkowo w planach był pojazd z napędem hybrydowym z lekkich materiałów, który najpierw został zaprezentowany jako auto koncepcyjne VW up! w 2009 roku.

Silniki modelu VW up!

Jeśli chodzi o silniki w modelach serii VW up!, inżynierowie z Wolfsburga postawiali na dwie benzynowe jednostki napędowe w dwóch wariantach. Silniki o pojemności skokowej wynoszącej 1,0 l miały moc 60 KM (44 kW). Najmocniejszy motor z turbosprężarką osiągał moc 86 KM (63 kW). W planach była także seria „trzylitrówek” na ropę. Tę rolę spełniały silniki Diesla o mocy 75 KM (55 kW). Emisja CO2 w tych modelach zamykała się w 80 gramach na każdy kilometr jazdy. Poza tym inżynierowie planowali także elektryczne wersje modelu VW up!. Obok modelu hybrydowego seria miała zostać uzupełniona o model VE E-up!, czyli o pojazd zasilany czystą energią.