Przejdź do głównej zawartości
Ze względu na prace konserwacyjne AutoScout24 jest obecnie dostępny tylko w ograniczonym zakresie. Dotyczy to takich funkcji, jak kontakt ze sprzedawcami, logowanie lub zarządzanie pojazdami na sprzedaż.
alfa-romeo-gtv-side

Alfa Romeo GTV

Alfa Romeo GTV Zestawienie

Tutaj znajduje się zestawienie informacji na temat samochodu Alfa Romeo GTV, włącznie ze szczegółami dotyczącymi najważniejszych właściwości, silnika oraz wyposażenia, a także innymi przydatnymi informacjami związanymi z tym modelem. Czytaj dalej

Używane od:
*Najniższa cena na AutoScout24 w ostatnim miesiącu

Alfa GTV to najszybszy samochód, jaki powstał seryjnie w historii Alfy Romeo. Sześciocylindrowa wersja Alfa GTV 3,2 V6 osiąga prędkość 255 km/h przy mocy silnika wynoszącej 240 KM (177 kW), bijąc na głowę najsłynniejszą serię ze stajni Alfa Romeo, czyli Alfę Spider. Należy podkreślić, że zarówno w przypadku Spidera, jak i Alfy GTV mamy do czynienia z drugą generacją sportowych coupé.

Pierwsza generacja Alfy GTV produkowana była od 1974 do1986 roku, a druga w latach 1994-2005. To właśnie w 2005 roku Alfę GTV zastąpił model Alfa Brera, który został pod pewnymi względami ulepszony, choć nie był równie mocnym samochodem sportowym, co GTV. Słabe strony Alfy GTV związane są z przestrzenią wewnątrz pojazdu, która oferuje ograniczony komfort. Od pierwszej chwili można zauważyć, że w środku auta jest nieco ciasno, co jest typowe dla samochodów sportowych i często spotykane w tym samym typie aut firm takich jak Porsche czy Ferrari. Ponadto na tylnych siedzeniach Alfy GTV w wersji 2+2 zmieszczą się najwyżej dwa większe bagaże.

Alfa GTV ma również wady uważane za typowe dla aut Alfy Romeo. Należy wymienić choćby płatającą od czasu do czasu figle elektronikę czy hałaśliwe elementy obudowy wewnętrznej. Nie powinno to jednak zdominować faktu, że z zewnątrz Alfa GTV przekonuje do siebie najbardziej ekskluzywnym sportowym designem stworzonym przez studio projektowe Pininfarina: karoseria ma bowiem w sobie wszystkie znaki szczególne Alfy Romeo. Kształt i linia auta uwodzą od frontowej części z jej klasycznym grillem w kształcie serca i emblematem firmy aż po stromo opadający tył.

Samochód wspaniale zachowuje się również podczas jazdy. Tu jedynym niedociągnięciem jest kołysanie się auta podczas mocnego przyspieszenia i jednoczesnego skręcania wywołane przez napęd na przednie koła. Poza Alfą GTV 3,2 V6 można w ostateczności zwrócić uwagę na również na inne warianty obdarzone mniejszą mocą, ale za to nieco bardziej ekonomiczne w utrzymaniu. W tym kontekście należy wymienić choćby Alfę GTV 2,0 JTS, która osiąga moc 166 koni mechanicznych.