Przejdź do głównej zawartości
Ze względu na prace konserwacyjne AutoScout24 jest obecnie dostępny tylko w ograniczonym zakresie. Dotyczy to takich funkcji, jak kontakt ze sprzedawcami, logowanie lub zarządzanie pojazdami na sprzedaż.
audi-a4-b5-l-01.jpg

Audi A4 B5

Audi A4 Zestawienie

Tutaj znajduje się zestawienie informacji na temat samochodu Audi A4, włącznie ze szczegółami dotyczącymi najważniejszych właściwości, silnika oraz wyposażenia, a także innymi przydatnymi informacjami związanymi z tym modelem. Czytaj dalej

Nowe od:
Używane od:
*Najniższa cena na AutoScout24 w ostatnim miesiącu

Seria Audi A4 to jedna z najpopularniejszych linii tego niemieckiego producenta, która jest niewątpliwie jedną z najbardziej znanych i rozpowszechnionych w Europie. Jej początek to rok 1994 - od tamtej pory powstało pięć generacji modeli z tej linii. Mimo tego, że przez ponad dwadzieścia lat obecności na rynku samochody te przechodziły zmiany wizualne oraz techniczne, to gama pojazdów sygnowanych znakiem A4 wciąż niesie w sobie bardzo wysoki poziom wykończenia oraz wiele praktycznych rozwiązań technologicznych, łącząc je z gwarantowaną przyjemnością płynącą z jazdy i z prowadzenia dowolnego auta z tej grupy. Pierwszym modelem, który reprezentował tę linię, był pojazd Audi A4 B5. Zastąpił on na rynku popularnego Audi 80. Produkcja odbywała się w latach 1994-2000, jeśli chodzi o wersję sedan, oraz 1996-2001 w przypadku wersji kombi. Samochód ten wyróżniał się wyjątkowo lekkim wyglądem. Obłe krawędzie, delikatnie zarysowane linie boczne oraz trochę uniesiona część bagażnikowa sprawiały, że Audi A4 B5 miał w sobie styl, elegancję i niesłychany wdzięk. Auto to było szczególnie lubiane wśród miłośników marki. Przyczyn takiego stanu rzeczy było kilka, a mianowicie dobra cena idąca w parze ze świetną jakością, niezawodne jednostki napędowe, tradycyjny, szykowny styl i piękny wygląd. Także prestiż marki i jej przeszłość oraz zakorzenienie w historii światowej motoryzacji przemawiały za tym, że Audi A4 B5 był wart uwagi.

Niezawodna i stylowa maszyna, czyli Audi A4 B5

Audi A4 B5 sprawdzi się jako samochód używany, ponieważ z wiekiem nie traci swojej werwy, którą zapewniły mu dynamiczne, oszczędne, a przede wszystkim trwałe silniki. W samochodzie tym projektanci z Audi po raz pierwszy zdecydowali się na zainstalowanie skrzyni biegów Tiptronic. W praktyce oznaczało to, że kierujący pojazdem mógł w dowolnym momencie przejść z manualnego trybu działania przekładni do automatycznego lub na odwrót. W wersji standardowej wyposażenie zawierało ABS, ASR, elektrycznie regulowane lusterka oraz przednie szyby, tylne czujniki parkowania, podgrzewanie przednich siedzeń, podgrzewane boczne lusterka oraz poduszkę powietrzną, a także wentylowane przednie i tylne hamulce tarczowe. Kabina kierowcy i pasażerów była bardzo przestronna, zaś akcesoria rozmieszczone tak, aby był do nich łatwy dostęp. Skórzana tapicerka to swojego rodzaju wyróżnik cechujący pojazdy premium z gamy produktów Audi. Przestrzeń bagażowa w modelu typu sedan to 440 l objętości, zaś w modelu kombi do dyspozycji było od 390 do 1250 litrów. Do wyboru były napędy tylko na przednią oś lub na wszystkie koła - Quattro, czyli napęd opracowany przez inżynierów marki Audi i implementowany w wielu pojazdach tej firmy. Audi A4 B5 to doskonały wybór dla osób ceniących prostą elegancję i sprawdzone rozwiązania techniczne.

Audi A4 B5 - dane techniczne i spalanie

Niemiecki producent zadbał o to, aby paleta silników była zróżnicowana. Do wyboru były więc oszczędne Diesle oraz motory benzynowe. Te pierwsze w szczególny sposób przypadły do gustu wielu odbiorcom oraz znawcom serii A4. Jako przykład jednostki wysokoprężnej może posłużyć popularny i wydajny silnik 1.9 TDI, który dostępny był w kilku mocach: 90 KM, 110 KM, 115 KM oraz TDI quattro 115 KM; średnie spalanie w cyklu mieszanym dla wymienionych jednostek wahało się około 5,4 l, 5,3 l, 5,3 l oraz 6,0 l w cyklu mieszanym na 100 km. Jeśli chodzi o silniki benzynowe to do szczególnie popularnych należał najmniejszy z tej grupy, czyli motor o pojemności skokowej 1,6 l i mocy 102 KM i spalał około 6-7 l paliwa na 100 km w cyklu mieszanym. W modelu A4 B5 instalowano pięciostopniowe manualne skrzynie biegów lub czterobiegowe skrzynie automatyczne. Audi A4 B5 cieszy się niesłabnącą popularnością i jest szeroko dostępny na rynku wtórnym w dobrych cenach. To samochód który z pewnością zaskoczy wysokim komfortem jazdy i precyzją wykonania.