Przejdź do głównej zawartości
Ze względu na prace konserwacyjne AutoScout24 jest obecnie dostępny tylko w ograniczonym zakresie. Dotyczy to takich funkcji, jak kontakt ze sprzedawcami, logowanie lub zarządzanie pojazdami na sprzedaż.
audi-a4-b6-l-01.jpg

Audi A4 B6

Audi A4 Zestawienie

Tutaj znajduje się zestawienie informacji na temat samochodu Audi A4, włącznie ze szczegółami dotyczącymi najważniejszych właściwości, silnika oraz wyposażenia, a także innymi przydatnymi informacjami związanymi z tym modelem. Czytaj dalej

Nowe od:
Używane od:
*Najniższa cena na AutoScout24 w ostatnim miesiącu

Seria Audi A4 to linia modeli niemieckiej marki, która pojawiła się na rynku w 1994 roku i od tamtej pory jest jednym z najlepiej sprzedających się pojazdów o świetnie zaprojektowanej sylwetce i solidnym wyposażeniu. Pierwszą generacją tej linii był samochód oznaczony symbolem B5. Otrzymał on skrzynię biegów Tiptronic, która umożliwiała prowadzenie pojazdu zarówno w ustawieniu automatycznym, jak i manualnym. Auto oznaczone jako B6 zasiliło rynek motoryzacyjny u progu nowego millenium. Jego premiera miała miejsce w 2000 roku i, tak samo jak w przypadku poprzednika, samochód ten otrzymał nowatorskie rozwiązanie w zakresie przekładni. Jego następcą był Audi A4 B7, który trafił do sprzedaży w 2004 roku. Mimo różnic stylistycznych, pojazd ten pod względem kształtu bryły, reflektorów oraz tylnych świateł stanowił zapowiedź zmian mających nastąpić w motoryzacyjnym designie. Jego następca, czyli Audi A4 B8, pokazany w 2007 roku na Międzynarodowej Wystawie Samochodowej we Frankfurcie to elegancka limuzyna o opływowym kształcie, która świetnie sprawuje się także jako wygodny samochód rodzinny. W aucie tym również można dostrzec wyraźne przeobrażenia wizualne. Cechuje go optyczna zmiana sylwetki na nieco cięższą, zintegrowany zderzak, który w elegancki sposób wpasowany jest w bryłę pojazdu oraz opływowa forma, przywodząca na myśl sportowe auta. Najnowsze dziecko serii A4, czyli model B9, to produkt niemieckiego koncernu z 2015 roku, zaprezentowany we wrześniu 2015 roku podczas salonu samochodowego we Frankfurcie. Pośród tej gamy limuzyn Audi A4 B6 wyróżni się jako sprawdzony, solidny i wygodny pojazd, który także jako samochód używany spełni wymagania współczesnych kierowców.

Komfortowy samochód nie tylko do miasta

Model Audi A4 B6 to motoryzacyjne dziecko przełomu stuleci, które w swojej formie łączy cechy charakterystyczne dla lat 90., jak również znamiona przeobrażeń w stylistyce samochodowej, które nastąpiły w ostatnim czasie. W porównaniu z poprzednim modelem Audi A4 B6 jest bardziej obszerny i pojemny, na czym zyskała przede wszystkim przestrzeń pasażerska. Dzięki temu ta miejska limuzyna nabrała właściwości auta rodzinnego. Jednak to nie wszystko, jeśli chodzi o zmiany. Model ten otrzymał również nową skrzynię biegów. Zastosowana w nim przekładnia Multitronic, czyli skrzynia bezstopniowa, umożliwiła naturalne i bardzo płynne przyśpieszanie pojazdu. Jeśli chodzi o wygląd zewnętrzny pojazdu, to da się zauważyć, że nadano mu bardziej opływową sylwetkę, a w wersji sedan zamontowano zaokrąglone na brzegach tylne światła i lekko uniesiono tył. W podstawowej wersji wyposażenia znalazł się system ESP, a także boczne poduszki powietrzne. Model B6 był dostępny w trzech wersjach takich jak czterodrzwiowy sedan, pięciodrzwiowe kombi oraz dwudrzwiowy kabriolet. Ten ostatni miał materiałowy, obsługiwany automatycznie dach.

Audi A4 B6 – informacje techniczne i zużycie paliwa

Inżynierowie z niemieckiego Ingolstadt postarali się, aby klienci mieli satysfakcjonująco duży wybór w zakresie silników. Jednostek napędowych było do wyboru aż piętnaście, z czego część z nich to nowoczesne silniki TDI. Warto wspomnieć o kliku z nich wraz z mocą i konsumpcją paliwa. Pośród silników benzynowych można było znaleźć na przykład przyzwoitą jednostkę o pojemności 1,6 l i o mocy 102 KM, która zużywała około 7,7 l na 100 km w cyklu mieszanym i rozpędzała pojazd do 100 km/h w czasie 12,6 s; silnik o pojemności skokowej wynoszącej 2,0 l miał już moc 130 KM, zaś rozpędzenie się do setki zajmowało mu 9,9 s, zaś zużycie paliwa pozostawało na podobnym poziomie. Warto także wspomnieć o jednostce 3-litrowej, która miała imponującą moc rzędu 220 KM, zużywała już 9,5 l paliwa na setkę i przyśpieszała do 100 km/h w czasie 6,9 s. Silniki wysokoprężne TDI były znacznie bardziej oszczędne i cechowały się także mniejszą rozpiętością pod względem pojemności. Silnik TDI o pojemności skokowej 1.9 l występował w trzech rodzajach mocy: 101 KM, 115 KM i 130 KM, z czego najsłabszy rozpędzał Audi A4 B6 do setki w nieco ponad 12 sekund, natomiast najmocniejszy robił to krócej o ponad 2 sekundy, nie przekraczając "magicznych" 10 sekund. Wszystkie odznaczały się dość ekonomicznym w porównaniu do "benzyniaków" zużyciem paliwa, konsumowały bowiem około 5,5 l ropy na 100 kilometrów w cyklu mieszanym. Audi A4 B6 było dostępne z pięcio- i sześciobiegową przekładnią manualną oraz z pięcio- i sześciobiegową przekładnią automatyczną. Za właściwości jezdne odpowiadał napęd na przednią oś. Model Audi A4 B6 to elegancka i pełna wdzięku miejska limuzyna, którą śmiało można kupować jako samochód używany, ponieważ z biegiem czasu nie traci ona swojego wyjątkowego charakteru.