Przejdź do głównej zawartości
BMW Alpina B7

BMW Alpina B7 - sportowa elegancja

Zanim przejdziemy do bliższego opisu modelu BMW Alpina B7, warto poświęcić chwilę samej firmie Alpina. Jest to niemieckie przedsiębiorstwo, które wykonuje pojazdy BMW na specjalnej licencji. Samochody wychodzące z zakładów w bawarskiej miejscowości Buchloe to dopieszczone motoryzacyjne cudeńka, których wyjątkowość polega na kilku czynnikach. Przede wszystkim pojazdy te powstają na specjalne zamówienie, a ich produkcja odbywa się ręcznie, nie na taśmie montażowej. Limitowana ilość egzemplarzy danego modelu oraz wyższe osiągi niż w pojazdach seryjnych BMW stawiają auta robione przez Alpinę w grupie wyjątkowych i pożądanych propozycji. Jednym z takich samochodów jest model BMW Alpina B7, który zadebiutował w swojej najnowszej odsłonie podczas salonu motoryzacyjnego w Genewie w 2016 roku. Model ten to luksusowa limuzyna, od której trudno oderwać wzrok. Projektanci postawili nie tylko na ogólny wygląd samochodu, ale również dopieścili detale, łącząc klasyczną elegancję z doskonałym wyczuciem estetyki. Choć pojazd w tej wersji na rynku jest od niedawna, można go znaleźć jako samochód używany - niewątpliwą zaletą modelu jest to, że z biegiem czasu jego wartość, dzięki zastosowanym materiałom i technologiom, nie spadnie.

Eleganckie BMW dla estetów

Model BMW Alpina B7 sprawi wielką przyjemność osobom kochającym samochody nie tylko za ich osiągi i parametry, ale także za szczegółowo dopracowany wygląd, który jest efektem żmudnej pracy i doskonale opanowanego rzemiosła. We wnętrzu auta fotele, kanapa oraz elementy takie jak pokrycie kierownicy i skrzyni biegów oraz deski rozdzielczej zostały wykonane z eleganckiej skóry Nappa. Luksusowego sznytu dodają temu szlachetnemu materiałowi wyraźnie zaznaczone przeszycia i stebnowania. Dodatkową subtelną ozdobę wnętrza stanowią elementy ceramiczne (pokrętła, gałki) oraz aluminiowe detale i gładkie drewniane powierzchnie. Samochód ten na zewnątrz cechuje się łagodnie opływowym kształtem, w którym wyraźnie podkreślono sportowy charakter za pomocą rozdzielonej na dwie części osłony chłodnicy z aktywnym żebrowaniem i wydłużonych zadziornie reflektorów. Sylwetkę auta podkreślają również takie elementy jak zakończenia układu wydechowego wykonane ze stali nierdzewnej, szprychowe felgi, które są wizytówką pojazdów wyjeżdżających z zakładów Alpiny oraz wyraźnie widoczne, masywne zaciski hamulców w niebieskim kolorze. Model ten otrzymał szereg udogodnień i czujników, w tym kamerę cofania, elektryczne szyby przednie i tylne oraz obszerny wyświetlacz head-up, a także bezkluczykowy rozruch i wysokiej jakości nagłośnienie.

Dane techniczne modelu BMW Alpina B7

Samochód używany BMW Alpina B7 to auto, w którym zaimplementowano jednostkę napędową V8 biturbo o pojemności skokowej 4,4 l i mocy 600 KM. Jej osiągi są naprawdę spektakularne i dzięki temu auto tego typu zaspokoi potrzeby miłośników wysokiej jakości połączonej z mocnymi wrażeniami z jazdy. Sprint od 0 do 100 km/h wynosi 3,6 s, zaś maksymalny moment obrotowy to 800 Nm. Pojazdem tym można jechać z maksymalną, niezwykle imponującą, prędkością 311 km/h. Model ten otrzymał 8-biegową przekładnię współpracującą z napędem xDrive. W cyklu mieszanym na przejechanie dystansu 100 km samochód ten potrzebuje około 18 l benzyny. W mieście na tyle samo kilometrów zużywa 16 l, zaś na autostradzie 24 l. W związku z tym pojazd ten należy zakwalifikować do aut charakteryzujących się dość wysoką konsumpcją benzyny. Warto dodać, że w Alpinie B7 emisja dwutlenku węgla wynosi 242 gramy na każdy przejechany kilometr.