Przejdź do głównej zawartości
Ze względu na prace konserwacyjne AutoScout24 jest obecnie dostępny tylko w ograniczonym zakresie. Dotyczy to takich funkcji, jak kontakt ze sprzedawcami, logowanie lub zarządzanie pojazdami na sprzedaż.
mercedes-benz-c-klasse-l-01.jpg

Mercedes-Benz Klasa C

{{< juxtapose left="images/cm/nowandthanes/mercedes-old.jpg" right="images/cm/nowandthanes/mercedes-new.jpg" llbl="1993" rlbl="2017" >}} Jako klasę C Mercedes-Benz określa tradycyjnie mniejsze limuzyny typu sedan. Wraz z upływem czasu paleta produktów została jednak rozszerzona tak, że klasa C dostępna jest także jako kombi lub sportowy coupé i w klasie średniej nadal znajduje wielu nabywców. Pierwszy Mercedes-Benz klasy C wprowadzono w 1993 roku. Samochód nosił wewnętrzną nazwę serii produkcyjnej W 202. W stosunku do poprzedniej wersji poprawione zostały zwłaszcza bezpieczeństwo i komfort jazdy serii Mercedes-Benz z lat 90. XX wieku. Dzięki bardzo wielu możliwościom indywidualizacji klasa C szybko stała się ulubionym pojazdem tych, którzy mogli pozwolić sobie na samochód klasy średniej. Przekonywać mogła także wynosząca maksymalnie 346 KM (255 kW) moc 5,4-litrowego silnika benzynowego. W międzyczasie klasa C została dwukrotnie zmodyfikowana, a od marca 2007 roku dzięki serii produkcyjnej wersja W 204 Mercedes-Benz stała się najbardziej aktualną wersją klasy C na rynku.

Nadwozie i technika

Klasa C 2011 dostępna jest w trzech różnych wersjach, które nosiły nazwy W 204, S 204 i C 204 . Określenia te odpowiadają kolejno czterodrzwiowej limuzynie typu sedan, pięciodrzwiowej wersji kombi i dwudrzwiowej coupé. Pod względem technicznym wszystkie te samochody bazują jednak na tym samym podwoziu. Także nadwozie różni się tylko niuansami. I tak wszystkie modele mają szerokość 1,7 m, długość około 4.6 m i wysokość od 1.4 do 1.5 m. Wyposażenie wewnętrzne we wszystkich wersjach klasy C Mercedes 2011 jest również na wysokim poziomie. Wysuwany ekran dotykowy przekazuje informacje o stanie samochodu, stały napęd na cztery koła jest dostępny opcjonalnie. Ponadto elementy wyposażenia Komfort, takie jak inteligentny system świateł, dopasowujący natężenie światła reflektorów do warunków zewnętrznych zmniejszają wysiłek ze strony kierowcy.

Silnik i moc

Różne wersje jednostek napędowych klasy C posiadają szeroki zakres parametrów. Samochód dostępny jest z silnikami benzynowymi o pojemności między 1,6 a 6,2 l, zapewniającymi moc w przedziale od 156 aż do 486 KM. Natomiast silniki wysokoprężne o pojemności od 2,1 do 3,0 l nie wypadają już tak imponująco i mogą zaoferować znacznie mniejszą moc – maksymalnie 265 KM; zasadniczo są one montowane w wersji Kombi S 204. Samochody z silnikami benzynowymi osiągają przy tym teoretyczną maksymalną prędkość od 223 do 250 km/h, przy czym moc silnika wystarczyłaby na jeszcze więcej, jednak Mercedes-Benz celowo obniżył w tym przypadku prędkość. Przyspieszenie do 100 km/h w najszybszej wersji można osiągnąć w zaledwie 4,4 s, zużycie paliwa wynoszące 13,4 l jest tutaj jednak bardzo wysokie.

Cena

Ceny za samochód klasy C są bardzo zbliżone. Nowe samochody we wszystkich wersjach kosztują obecnie między 32.690 euro (limuzyna), a 34.360 euro (kombi).