Przejdź do głównej zawartości

Znajdź używane Mercedes-Benz Vaneo motocykle na AutoScout24

Mercedes-Benz Vaneo

Mercedes Vaneo - van nowej generacji

Mercedes Vaneo to próba odpowiedzenia na potrzeby klientów. Model został stworzony w oparciu o badania rynkowe. Z przeprowadzonych ankiet jasno wynikało, że użytkownicy szukają kompaktowych vanów, które posiadają dużo miejsca w środku. Niezwykle istotną cechą okazała się też wielofunkcyjność. Vaneo został stworzony jako innowacja. Wskazuje na to już jego nazwa, zbudowana z dwóch członów - “van” oraz “neo”. Pasjonaci motoryzacji dostrzegą liczne podobieństwa do Mercedesa Klasy A. Auto oparto na tej samej płycie podłogowej, a w konstrukcji zauważyć możemy wiele innych identycznych elementów. Całkowicie różne jest jednak zastosowanie Vaneo. Ten samochód używany może być do transportu osobowego. W środku zmieści się nawet siedem osób. Przyciąga on jednak także uwagę wielu przedsiębiorców, zwłaszcza tych drobnych. Po złożeniu tylnych siedzeń uzyskujemy przestrzeń o łącznej pojemności trzech tysięcy litrów. Taki bagażnik pozwala na wykorzystywanie samochodu jako dostawczaka. Z powodzeniem zmieścimy w nim zaopatrzenie do małego sklepu. Auto świetnie sprawdzi się także podczas przeprowadzek. Licznym rodzinom ułatwi z kolei wakacyjne wyjazdy. To idealne rozwiązanie dla tych, którzy potrzebują dużych ilości bagażu - a Vaneo bez problemu pomieści wszystkie potrzebne rzeczy.

Wielofunkcyjny kombivan z Niemiec

Mercedes Vaneo produkowany był przez relatywnie krótki czas. Po raz pierwszy przedstawiono go jesienią roku 2001 we Frankfurcie. Auto opuszczało linie produkcyjne przez kolejne cztery lata. Jego nadwozie można śmiało określić jako kombivan. Auto łączy w sobie cechy pojazdu osobowego oraz niewielkiej bagażówki. Głównym słowem używanym podczas wprowadzania go na rynek była wielofunkcyjność. W rankingach sprzedaży Vaneo ścigał się z takimi samochodami typu MPV jak Citroën Berlingo i Fiat Doblò. Czym się od nich odróżniał? Twórcy modelu próbowali uzyskać przewagę nad konkurencją za pomocą kilku prostych, ale skutecznych zabiegów. Vaneo posiada podwójną podłogę, przez co pod względem konstrukcyjnym przypomina mikrovany klasy A. Dzięki temu rozwiązaniu pasażerowie siedzą o wiele wyżej niż w podobnych autach. Za sprawą dodatkowego miejsca na nogi podróżni mogą się poczuć jak w prawdziwej limuzynie. Wygodę jeszcze bardziej zwiększają ergonomicznie ukształtowane fotele. Nie bez znaczenia dla komfortu jest też duża przestrzeń wnętrza. Jak wiadomo, w samochodach tak pokaźnych gabarytów często problemem bywa widoczność. Byli tego świadomi konstruktorzy Vaneo, którzy niemal idealnie rozplanowali lusterka, co daje kierowcy możliwość o wiele lepszego kontrolowania auta w ruchu drogowym. Vaneo nie jest produkowane już od 2005, co oznacza, że możemy je kupić właściwie wyłącznie jako samochód używany.

Mercedes Vaneo - bezpieczeństwo przestronnego kombivana

Mercedes Vaneo posiada dosyć bogatą gamą silników. Producenci do dyspozycji klientów oddali trzy jednostki spalinowe oraz dwa Diesle. Na uwagę zasługuje motor wysokoprężny CDI. Ma on pojemność 1,7 litra oraz moc 91 koni mechanicznych. Jest to jednostka zaczerpnięta z popularnego mikrovana - Mercedesa Klasy A. Vaneo to samochód o wiele większy. Nic więc dziwnego, że ten tak wydajny w innych okolicznościach silnik nie daje aż tak imponujących wyników. Auto rozpędza się od zera do setki w czasie 16 sekund, konsumując 7,5 litra oleju napędowego na 100 kilometrów. Pamiętać należy, że mamy do czynienia z pojazdem o wadze niemalże 1 500 kilogramów. Wyniki te nie powinny więc dziwić ani tym bardziej przerażać. Podwójna podłoga powiększa komfort, ale twórcy modelu skorzystali z tego rozwiązania z zupełnie innych przyczyn niż wygoda. Taka konstrukcja daje większe bezpieczeństwo w razie stłuczki. Podczas ewentualnej kraksy układ napędowy wsunie się pod pojazd zamiast wbijać do wnętrza kabiny. O bezpieczeństwo kierowcy oraz pasażerów pomaga dbać jeszcze wiele innych elementów wyposażenia. Mercedes Vaneo w standardzie posiada poduszki powietrzne (przednie oraz boczne), a także szeroki asortyment systemów. Do rąk nabywcy trafi więc auto z ABS oraz układem wspomagania hamowania awaryjnego - BAS. Kontrolę nad samochodem pomoże zachować także ESP - elektroniczny system stabilizowania toru jazdy. Producenci z Niemiec zadbali nie tylko o bezpieczny przejazd podróżnych, ale też o środowisko. Wszystkie silniki montowane w Vaneo spełniają spełniają europejską normę emisji spalin - Euro 3.