Przejdź do głównej zawartości
Ze względu na prace konserwacyjne AutoScout24 jest obecnie dostępny tylko w ograniczonym zakresie. Dotyczy to takich funkcji, jak kontakt ze sprzedawcami, logowanie lub zarządzanie pojazdami na sprzedaż.
mitsubishi-grandis-l-01.jpg

Mitsubishi Grandis

Mitsubishi Grandis Zestawienie

Tutaj znajduje się zestawienie informacji na temat samochodu Mitsubishi Grandis, włącznie ze szczegółami dotyczącymi najważniejszych właściwości, silnika oraz wyposażenia, a także innymi przydatnymi informacjami związanymi z tym modelem. Czytaj dalej

Używane od:
*Najniższa cena na AutoScout24 w ostatnim miesiącu

Van to rodzaj auta, który ma z założenia czysto praktyczne zastosowanie. Może służyć jako pojazd dla dużej rodziny, przewozu pracowników lub jako duża taksówka. Nic więc dziwnego, że firmy samochodowe przez długi traktowały go raczej po macoszemu, przedkładając nad jego wygląd bezpieczeństwo i przestrzenne wnętrze. Dlatego rok 2004, w którym w Europie pojawił się van Mitsubishi Grandis, stał się prawdziwą rewolucją na rynku tych samochodów. Twórcy Grandisa zaprojektowali auto, które wybiera się nie dlatego, że się musi, lecz dlatego, że się chce. Grandis zdobył natychmiastowe uznanie branży samochodowej, otrzymując w 2005 roku tytuł najlepszego pojazdu wielozadaniowego na międzynarodowej wystawie samochodowej w Bangkoku. I zasłużenie, ponieważ Mitsubishi nie szczędziło wysiłków podczas fazy projektowej. Wprowadzenie na europejski rynek Grandisa było jednym z pierwszych kroków w realizacji nowej strategii rozwoju japońskiej firmy, która przez następne lata zamierzała zwiększyć sprzedaż swoich modeli na całym świecie. Trzeba przyznać, że Japończycy potraktowali ten plan niezmiernie poważnie, bezbłędnie wstrzeliwując się w rynkową niszę. Zgrabna, opływowa sylwetka i eleganckie wykończenie Grandisa przywodziły na myśl raczej beztroskę wakacji niż ciężar odpowiedzialności dnia powszedniego. Grandis w niczym nie przypominał kanciastego mitsubishowskiego Space Wagona z lat 90., którego był następcą. Zresztą nie przypominał w niczym żadnego dostępnego w tym czasie vana, a trzeba zaznaczyć, że konkurował z takimi modelami, jak Peugeot 807, Ford Galaxy czy Renault Espace. Wyglądał jak samochód sportowy i miał wiele jego cech, zachowując przy tym wszystko to, czym powinien charakteryzować się van. Optycznie wyglądał na znacznie mniejszy niż w rzeczywistości, zachowując we wnętrzu tyle samo przestrzeni.

Używany Mitsubishi Grandis - bezpieczny i godny zaufania

Produkcja Mitsubishi Grandis trwała do 2011 roku i nie doczekała się niestety kontynuacji. Samochód używany tej marki dostępny jest w trzech wariantach: siedmiosiedzeniowym Invite, siedmio- lub sześciosiedzeniowym Intense z dodatkowym wyposażeniem oraz luksusowej wersji Warrior z chromowanymi lusterkami i klamkami, siatkowym grillem, 18-calowymi aluminiowymi felgami, odtwarzaczem DVD z wbudowanym ekranem i zmieniarką płyt CD. Wszystkie modele mogą pochwalić się obecnością trzech rzędów wygodnych, w pełni regulowanych siedzeń. Ostatni rząd ma wmontowany system Hide & SEAT, dzięki czemu fotele można automatycznie schować do skrytki pod podłogą, zwiększając tym samym powierzchnię już i tak ogromnego bagażnika. Ponadto fotele w trzecim rzędzie można ustawić tyłem do kierunku jazdy. Siedzenia w drugim i trzecim rzędzie mogą zmienić się w wygodne łóżko, co szczególnie przydaje się podczas dłuższych podróży. A jeśli już mowa o fotelach, to dzięki temu, że są one nieco obniżone i specjalnie wyprofilowane, wnętrze Mitsubishi Grandis bardziej przypomina samochód sportowy niż rodzinny. Jednocześnie o bezpieczeństwo jazdy zadbano tu jak w klasycznych vanach - w wyposażeniu znajdują się dwustopniowe poduszki powietrzne i poduszki boczne dla kierowcy i pasażera, a dalsze siedzenia chronią kurtyny powietrzne. Do standardowego wyposażenia należy system wspomagania hamowania awaryjnego Brake Assist, system ABS oraz EBD. Praktycznego nabywcę ucieszy też fakt, że nawet samochód używany ma długoletnią ochronę antykorozyjną.

Kilka informacji technicznych

Mitsubishi Grandis dostępny jest w trzech wersjach silnikowych. czterocylindrowy silnik benzynowy o pojemności 2,4 l i mocy 165 KM znany jest wielbicielom marki z modelu Mitsubishi Galant. Japończycy wykonali dodatkowo ukłon w stronę europejskich kierowców, którzy cenią sobie modele z silnikiem olejowym, wprowadzając model Mitsubishi Grandis DI-D z silnikiem skonstruowanym przez Volkswagena. W 2008 roku DI-D został ulepszony - moc silnika wzrosła z 136 do 140 KM. Wersja Warrior dostępna jest jedynie w wersji benzynowej. Prędkość maksymalna pojazdu to 200 km/h dla benzyniaka i 195 km/h dla wersji Diesel. Jedną z niespodzianek, które może w sobie kryć Grandis, jest jego skrzynia biegów. Oprócz pięciostopniowej manualnej w modelach benzynowych spotkać również można czterostopniowe skrzynie automatyczne z innowacyjnym systemem INVECS-II, który umożliwia jazdę w trybie sportowym.