Przejdź do głównej zawartości
Ze względu na prace konserwacyjne AutoScout24 jest obecnie dostępny tylko w ograniczonym zakresie. Dotyczy to takich funkcji, jak kontakt ze sprzedawcami, logowanie lub zarządzanie pojazdami na sprzedaż.
nissan-altima-l-01.jpg

Nissan Altima

Nissan Altima Zestawienie

Tutaj znajduje się zestawienie informacji na temat samochodu Nissan Altima, włącznie ze szczegółami dotyczącymi najważniejszych właściwości, silnika oraz wyposażenia, a także innymi przydatnymi informacjami związanymi z tym modelem. Czytaj dalej

Używane od:
*Najniższa cena na AutoScout24 w ostatnim miesiącu

Nissan Altima to auto klasy średniej, które zadebiutowało w 1993 roku. Auto nawiązuje do modelu Bluebird, którego historia rozpoczęła się jeszcze w latach pięćdziesiątych. Pojazd zaprojektowano z myślą o amerykańskim rynku, jednak ostatecznie sprzedawano go także w Azji i na Bliskim Wschodzie. Na pozostałe rynki trafił zbliżony model Nissan Teana, którego konstrukcję oparto na płycie Altimy w ramach generacji produkowanej od 2002 do 2006 roku. Nissan Altima zgodnie z zamierzeniem stał się bestsellerem marki na rynku w USA. W efekcie auto doczekało się pięciu generacji i cieszy się statusem jednego z najlepiej sprzedających się pojazdów koncernu w Stanach Zjednoczonych. Nissan Altima został zaprezentowany jako następca Nissana Stanzy. Na polskim rynku Altima to wciąż rzadkość, więc bardziej ekonomiczną alternatywą dla prywatnego importu jest poszukiwanie go na rynku wtórnym jako samochodu używanego. Czwarta generacja auta trafiła na rynek także w wersji hybrydowej. Ciekawostkę stanowi fakt, iż była to pierwsza hybryda w historii Nissana. Ponadto pojazd jest wykorzystywany jako taksówka w wielu miastach Stanów Zjednoczonych, co potwierdza jego wytrzymałość i możliwość ekonomicznej jazdy.

Pięć generacji Nissana Altimy

Pierwsza generacja modelu początkowo była nazywana mianem Nissan Stanza Altima. Auto z czterodrzwiowym nadwoziem typu sedan dysponowało napędem na przód. Druga generacja Nissana Altimy pojawiła się na rynku w 1997 roku i pod względem technicznym miała wiele cech wspólnych z poprzednikiem. Pojazd zyskał jednak nową karoserię wydłużoną o 10 cm. Tym samym Nissan Altima mierzył 4,7 m długości. Cztery lata później producent zaprezentował trzecie wcielenie Altimy. Auto przeskoczyło w klasyfikacji o jedno oczko oraz zyskało nowy napęd. Ponadto konstruktorzy wydłużyli rozstaw osi do 280 cm. Ponownie zwiększyła się również długość karoserii, osiągając 490 cm. W 2005 roku pojazd doczekał się faceliftingu, który obejmował grill, deskę rozdzielczą oraz pokrywę silnika. Ponadto opcjonalnie nabywcy mogli wybrać wariant z nawigacją opartą na DVD. Czwarta generacja Nissana Altimy została zaprezentowana w 2006 roku. Nowa odsłona pociągnęła za sobą szereg zmian konstrukcyjnych. Inżynierowie postawili na całkiem nowe przednie zawieszenie i modernizację tylnego zawieszenia. Dodatkowo auto wyposażono w system monitorujący ciśnienie w kołach, który podnosił bezpieczeństwo jazdy, a także przedłużał żywotność opon i obniżał zużycie paliwa. Pojazd był produkowany jako dwudrzwiowe coupé i czterodrzwiowy sedan. Coupé dysponowało mniejszym rozstawem osi oraz krótszą karoserią. W 2010 roku zmodyfikowano przedni zderzak, reflektory oraz zegary na desce rozdzielczej. Ponadto seryjnie instalowano system Vehicle Dynamic Control odpowiadający za kontrolę stabilności pojazdu oraz system kontroli trakcji. To między innymi dzięki nim Altima jest ceniona za wysoki poziom bezpieczeństwa również jako samochód używany. W 2007 roku do sprzedaży wprowadzono wersję hybrydową wyposażoną w baterie umieszczone pod tylnymi fotelami. Piąta generacja samochodu zadebiutowała w 2013 i jest produkowana do dziś. Koncern zdecydował o pozostawieniu w ofercie jedynie czterodrzwiowego sedana. Auto zyskało nowe amortyzatory niemieckiej firmy ZF Friedrichshafen. Najnowszy Nissan Altima był naszpikowany technologią. Warto wymienić choćby nowe multimedialne systemy czy elektroniczny kluczyk. Ciekawostkę stanowi fakt, iż przednie siedzenia zostały skonstruowane we współpracy z NASA. W 2015 roku pojazd poddano faceliftingowi, który skutkował modyfikacjami zderzaków, świateł, a także grilla. Kierowca i pasażerowie mogli natychmiast odczuć różnicę podczas jazdy - auto zyskało bowiem wyciszenie obejmujące również przednią szybę.

Nissan Altima z napędem benzynowym i hybrydowym

Pierwsza generacja modelu była napędzana silnikiem benzynowym o pojemności 2,4 litra. Jednostka generowała moc na poziomie 150 KM i współpracowała z pięciostopniową manualną skrzynią biegów i czterobiegowym automatem. Druga generacja Nissana Altimy zyskała nieco mocniejszy silnik o tej samej pojemności. Tym razem motor zapewniał sedanowi osiągi 158 koni mechanicznych. Trzecia generacja auta zaowocowała kolejnym podniesieniem mocy napędu. W ofercie były silniki benzynowe o pojemności w przedziale od 2,5 do 3,5 litra. Maksymalna moc generowana przez najmocniejszą jednostkę wynosiła 265 koni mechanicznych. W 2005 roku pojazd poddano faceliftingowi, który zaowocował wprowadzeniem pięcio- i sześciobiegowej manualnej i automatycznej przekładni. W czwartej generacji do palety silnikowej dołączono jednostkę V6 generującą osiągi na poziomie 273 koni mechanicznych. Przełomem w historii napędów Altimy było zaprezentowanie wersji hybrydowej. Auto było napędzane przez dwa silniki: benzynowy i elektryczny. Ten pierwszy dysponował pojemnością 2,5 litra i mocą 168 KM, a drugi generował moc 40 KM. Łączna moc 198 KM sprawiała, że hybryda deklasowała wariant z klasycznym silnikiem. Najnowsza Altima piątej generacji dysponowała silnikami o pojemności od 2,5 do 3,5 litra, a najpotężniejsze jednostki osiągały moc 270 koni mechanicznych. Sedan był seryjnie wyposażony w automatyczną bezstopniową skrzynię biegów.