Przejdź do głównej zawartości
Ze względu na prace konserwacyjne AutoScout24 jest obecnie dostępny tylko w ograniczonym zakresie. Dotyczy to takich funkcji, jak kontakt ze sprzedawcami, logowanie lub zarządzanie pojazdami na sprzedaż.
opel-corsa-b-l-01.jpg

Opel Corsa B

Opel Corsa Zestawienie

Tutaj znajduje się zestawienie informacji na temat samochodu Opel Corsa, włącznie ze szczegółami dotyczącymi najważniejszych właściwości, silnika oraz wyposażenia, a także innymi przydatnymi informacjami związanymi z tym modelem. Czytaj dalej

Nowe od:
Używane od:
*Najniższa cena na AutoScout24 w ostatnim miesiącu

Opel Corsa B zadebiutował podczas targów motoryzacyjnych Genewa Motor Show w 1993 roku i wtedy też trafił do produkcji. Litera B to nie tylko oznaczenie następcy Opla Corsy A, ale także segmentu B, który cechuje się niewielkimi pojemnościami silnika i skupia przede wszystkim kompaktowe auta, które są nieco większe od pojazdów klasyfikowanych w segmencie A. Ten model klasycznej Corsy osiągnął jedne z najlepszych wyników sprzedaży w historii Opla. Odkąd pojazd po raz pierwszy zjechał z taśmy w latach 90., niemiecki producent sprzedał 18 milionów egzemplarzy tego modelu. Tylu wielbicieli motoryzacji nie mogło się mylić - to tylko jeden z wielu powodów, dla których warto rozważyć Corsę B jako samochód używany.

Opel Corsa B - klasyczne auto godne zaufania jako samochód używany

Pierwsza wersja Opla Corsy B pojawiła się na rynku w 1993 roku, a jej design inspirowany był zaprezentowanym dekadę wcześniej autem koncepcyjnym znanym pod nazwą Opel Junior. W porównaniu do Corsy A, karoseria wersji B była znacznie bardziej opływowa. Na początku sprzedaży nabywcy mogli zdecydować się na wersję nadwoziową w postaci trzydrzwiowego hatchbacka. Kilka miesięcy później producent dołączył do oferty wersję pięciodrzwiową. Niemiecki koncern wprowadził także na rynek topowy model GSi, wyróżniający się licznymi elementami wyposażenia, które nadawały mu sportowy charakter. Najbardziej wyrazistym z nich był spojler utrzymany w tej samej tonacji kolorystycznej co karoseria. Warto zwrócić uwagę na fakt, iż na bazie Opla Corsy B stworzono niewielki sportowy model Opel Tigra o nadwoziu coupé. Auto to było produkowane w latach 1994-2001. Zarówno Opel Corsa B, jak i jego sportowy kuzyn zostały oparte na tej samej płycie podłogowej. W 1997 roku Corsa B doczekała się faceliftingu. Już na pierwszy rzut oka widać było zmodyfikowaną przednią i tylną osłonę zderzaka, a także aluminiowe felgi. Wewnątrz zastosowano nowe materiały i trójramienną kierownicę wyposażoną w poduszkę powietrzną. Od jesieni 1993 roku do końca 2001 roku z niemieckiej fabryki wyjeżdżały także Corsy B w wersji dostawczej, które sprzedawano pod nazwą Opel Combo. W 2000 roku producent zakończył produkcję Opla Corsy B na rzecz wersji C.

Bogata oferta silnikowa Opla Corsy B

Początkowo Opel Corsa B dostępny był z dwoma silnikami benzynowymi o pojemności 1,2 i 1,4 l, które wywodziły się od poprzedniej generacji. Następnie do palety dołączyła jednostka 8V o pojemności 1,4 l i mocy 55 koni mechanicznych. W latach 1993-1994 wprowadzono na rynek topowy model GSi, który wyposażono w silnik Ecotec o pojemności 1,6 l i ponad dwa razy lepszych osiągach rzędu 109 KM. Latem 1997 roku paletę silnikową uzupełniono o nowy jednolitrowy silnik o trzech cylindrach, który osiągał moc 54 KM. Model ten został wyposażony w elektryczne wspomaganie kierownicy, które miało obniżyć zużycie paliwa. W 1998 roku niemiecki producent zdecydował się zastąpić jednostkę o pojemności 1,4 l mniejszym, 1,2-litrowym modelem, który dysponował mocą 65 KM. Motor ten bazował na trzycylindrowym napędzie o skromnej pojemności 1,0 l. W palecie silników Diesla widać wyraźne nawiązanie do poprzednika, w którym również pod maską pracował 1,5-litrowy motor o mocy 50 koni mechanicznych. Dodatkowo niemiecki producent włączył do oferty jednostkę z turbodoładowaniem, którą cechowały znacznie lepsze osiągi rzędu 67 KM. Z czasem paletę uzupełniono o słabszy silnik o pojemności 1,7 l i mocy 60 KM. Ciekawostkę stanowi fakt, że jednostki napędzające model Opel Corsa B nie były autorskimi projektami koncernu. Opel przejął je od należącego do General Motors Isuzu. Warto zaznaczyć, że Diesle nie miały wspomagania kierownicy, gdyż zagraniczne silniki nie były przystosowane do niemieckiej hydrauliki. W 1994 roku do oferty włączono mocny silnik 16 V o pojemności 1,4 l, który pozwalał na rozwinięcie mocy 90 KM. Sportowa wersja Opel Tigra w najmocniejszej wersji dysponowała mocą 106 KM.