Przejdź do głównej zawartości
Ze względu na prace konserwacyjne AutoScout24 jest obecnie dostępny tylko w ograniczonym zakresie. Dotyczy to takich funkcji, jak kontakt ze sprzedawcami, logowanie lub zarządzanie pojazdami na sprzedaż.
opel-corsa-c-front

Opel Corsa C

Opel Corsa Zestawienie

Tutaj znajduje się zestawienie informacji na temat samochodu Opel Corsa, włącznie ze szczegółami dotyczącymi najważniejszych właściwości, silnika oraz wyposażenia, a także innymi przydatnymi informacjami związanymi z tym modelem. Czytaj dalej

Nowe od:
Używane od:
*Najniższa cena na AutoScout24 w ostatnim miesiącu

Opel Corsa C to samochód osobowy należący do segmentu aut kompaktowych, produkowany od 2000 do 2006 roku przez koncern General Motors. Jego poprzednikiem była Corsa B, która przez siedem lat produkcji zasłużyła na miano bezawaryjnego i komfortowego samochodu miejskiego. W przeciwieństwie do poprzedniczki wschodząca generacja pojazdu została zbudowana na nowej płycie podłogowej Gamma, wykorzystywanej następnie do produkcji innych modeli Opla. W efekcie auto zyskało większą przestrzeń wewnątrz kabiny, co spotkało się z ogromną aprobatą kierowców. Na komfort mogą liczyć także pasażerowie. Większość modeli została zaopatrzona w tylne siedzenia z regulowanym kątem oparcia, przez co podróżowanie stało się jeszcze wygodniejsze. Opel Corsa C oferuje także spory, 260-litrowy bagażnik, którego pojemność po złożeniu tylnej kanapy powiększa się do ponad 1000 litrów. Zmianie uległa też zewnętrzna stylistyka. Dynamiczny design z wysokimi lampami tylnymi sprawia, że do dziś samochód używany dobrze prezentuje się na polskich drogach. Atutem trzeciej generacji Opla Corsy jest także gruba i odporna na korozję powłoka lakiernicza. Warto zaznaczyć, że w testach zderzeniowych Euro NCAP auto uzyskało cztery gwiazdki. Za jego największych rywali uważa się Forda Fiestę, Hondę Jazz, Peugeota 206, Skodę Fabię, Toyotę Yaris i Volkswagena Polo. W Europie samochód dostępny był w dwóch wersjach nadwozia - jako trzy i pięciodrzwiowy hatchback. W Ameryce Południowej, RPA i Azji producent oferował także wersję sedan. Rynek brazylijski podbił natomiast zbudowany na bazie Corsy pickup Montana.

Lider na polskich drogach

Opel Corsa C zadebiutował w 2000 roku. Rok później do sprzedaży trafiła wersja ze zautomatyzowaną skrzynią biegów Easytronic. W 2003 auto przeszło drobny facelifting. Oprócz kilku kosmetycznych zmian w designie udoskonalono także maglownicę przekładni kierowniczej oraz mechanizm zmiany biegów. Kolejne zmiany zostały dokonane w 2004 roku. Samochód zyskał nowe jednostki napędowe, wprowadzono również drobne modyfikacje stylistyczne. Należy pamiętać, że Opel Corsa C kusi bogatym wyposażeniem. Bez problemu można znaleźć zarówno auto kupione w rodzimym salonie, jak i samochód sprowadzony zza granicy, w którym nie brakuje klimatyzacji, wspomagania kierownicy, dwóch poduszek powietrznych, radia CD oraz elektrycznie sterowanych szyb. W większości egzemplarzy znajdują się również kurtyny powietrzne, tempomat, kierownicę wielofunkcyjną, czujniki parkowania, podgrzewane przednie fotele, reflektory ksenonowe czy przednia szyba odbijająca promienie słoneczne. Na nie mniejszą uwagę zasługuje wersja sportowa Corsy C, przyciągająca nietuzinkową formą i znakomitymi osiągami. Zderzak z dużymi wlotami powietrza z przodu, nowe listwy progowe po bokach, dyfuzor i dwie, spore końcówki układu wydechowego z tyłu oraz spojler na klapie bagażnika to detale, które sprawiły, że model ten podbił serca kierowców w całej Europie. Produkcja auta została zakończona w 2006 roku, kiedy jego miejsce zajęła Corsa czwartej generacji.

Corsa C - ponadczasowy design i bezawaryjność

Opel Corsa C wyróżnia się bardzo dobrze zestrojonym zawieszeniem, które z jednej strony cechuje się doskonałymi właściwościami jezdnymi, a z drugiej - zapewnia komfort i redukuje wstrząsy nawet na nierównej nawierzchni. Prosta konstrukcja jest gwarancją niedrogiej eksploatacji, a ewentualne usterki można szybko i bezproblemowo usunąć dzięki dostępności części zamiennych. Atutem samochodu jest także bogaty wybór jednostek napędowych. Na rynku wtórnym bardzo łatwo jest znaleźć samochód używany wyposażony w motor o pojemności 1,2 litra i mocy 75 lub 80 KM - oszczędny i dynamiczny. Na uwagę zasługują ponadto dostępne od 2004 roku silniki benzynowe Twinport z kanałem dolotowym o zmiennej długości. Cztery lata po premierze samochodu do gamy dostępnych jednostek napędowych dołączył silnik Diesla o pojemności 1,3 litra - produkowany w polskiej fabryce Opla, zapewniający dobrą dynamikę i wabiący niskim zużyciem oleju napędowego. Fani jednostek wysokoprężnych nie przejdą także obojętnie obok silnika 1.7 DTI o mocy 65 lub 75 KM. Ciekawą propozycją jest także 100-konny motor 1.7 CDTI. Warto zaznaczyć, że w 2002 roku producent zaprezentował sportową wersję Opla Corsy. Model OPC uzbrojony został w silnik 1.6 o mocy 175 KM i sześciostopniową skrzynię biegów o krótkich przełożeniach.