Przejdź do głównej zawartości
Ze względu na prace konserwacyjne AutoScout24 jest obecnie dostępny tylko w ograniczonym zakresie. Dotyczy to takich funkcji, jak kontakt ze sprzedawcami, logowanie lub zarządzanie pojazdami na sprzedaż.
renault-zoe-l-01.jpg

Renault ZOE

Renault ZOE Zestawienie

Tutaj znajduje się zestawienie informacji na temat samochodu Renault ZOE, włącznie ze szczegółami dotyczącymi najważniejszych właściwości, silnika oraz wyposażenia, a także innymi przydatnymi informacjami związanymi z tym modelem. Czytaj dalej

Nowe od:
Używane od:
*Najniższa cena na AutoScout24 w ostatnim miesiącu

Napęd elektryczny staje się coraz bardziej popularny, ale produkcja seryjna pojazdów zasilanych elektrycznie to wciąż rzadkość. Jednym z nich jest Renault ZOE. Wchodząc na rynek niemiecki w czerwcu 2013, napędzany wyłącznie elektrycznie mały samochód stanowił kamień milowy w tej technologii. Jego pojawienie się w sprzedaży poprzedziły aż trzy wcześniejsze próby koncepcyjne. Własny system ładowania Renault znany jako Chameleon jest obecnie najbardziej wydajnym wśród aut produkowanych seryjnie. Bazę dla konstrukcji i produkcji Renault ZOE stanowił Renault Clio. Samochód elektryczny, który jest napędzany wyłącznie prądem, wymaga ogromnej pracy i przygotowań. Trzy lata po pierwszych próbach zarzuconych w 2005 roku rozpoczęto na nowo prace koncepcyjne. W 2008 roku w ramach projektu „X10“ powstał samochód, który nazwano Zoé Z.E. Concept. Ten pierwszy model wymiarami przypominał Renault Clio, stylistyka jednak została radykalnie zmieniona, aby zaakcentować ekologiczną przemianę . Z czasem powrócono do designu charakterystycznego dla Renault. Rezultatem drugiego podejścia był model Renault Zoé Z.E. Concept, który wyposażono w jednostkę napędową o mocy 54 kW z drzwiami otwieranymi do góry. Model zaprezentowano na IAA we Frankfurcie w 2009 roku. Trzecie podejście w 2010 roku zaowocowało autem Renault Zoé Preview, które pokazano w dwóch etapach: jeszcze surowe, choć bliskie wersji seryjnej pojawiło się na Salonie Paryskim, a ostateczna wersja na Salonie w Genewie zadebiutowała wiosną 2012. Przed wejściem do sprzedaży samochód otrzymał silnik elektryczny o mocy 60 kW pozwalający rozwijać prędkość maksymalną 140 km/h. Średni zasięg na jednym ładowaniu wynosił 210 kilometry. Uznanie wzbudził system szybkiej, bo trwającej jedynie trzy minuty, wymiany baterii. Ładowana prądem 400-woltowa bateria 63A w ciągu pół godziny osiąga stan na poziomie 80 %. Ostateczną wersję, która miała wejść do produkcji seryjnej, zaprezentowano w marcu 2013 w Paryżu.

Co oferuje Renault ZOE?

W seryjnym Renault ZOE wzmocniono silnik o 5 kW, co dawało moc 88 KM (65 kW). Zasięg w dalszym ciągu wynosił 200 km. Model rozwijał prędkość maksymalną na poziomie 135 km/h. Stosunkowo duży zasięg na jednym ładowaniu wynika z optymalizacji systemu odzyskiwania energii. Cena wyjściowa ZOE kształtuje się na poziomie 21 700 euro. Miesięczny koszt wynajmu baterii, jak w przypadku konkurencji, w zależności od mocy, wynosi od 79 Euro.