Austria, choć jest znacznie mniejszym rynkiem motoryzacyjnym niż choćby Niemcy, może kusić zadbanymi, używanymi samochodami. Kontrole serwisowe są bowiem restrykcyjne, a drogi utrzymane w doskonałym stanie. Jeździ tam zarówno dużo aut klasy premium, jak i tych z niższej półki.
Austriacki rynek motoryzacyjny przypomina niemiecki. Wybór aut jest tam duży, a odległość od Polski stosunkowo mała, więc coraz więcej kierowców w poszukiwaniu używanego samochodu w dobrym stanie wybiera się nad Dunaj.
Co roku do Polski sprowadzanych jest kilkaset tysięcy aut z Niemiec. Wiele z nich kupują przedsiębiorcy, którzy rozliczają taką transakcję w kosztach prowadzonej firmy. Doradzimy jak to zrobić i czy taki zakup się opłaca.
Na początku musisz pamiętać o tym, że jeśli przywiozłeś auto do kraju, to masz obowiązek jego rejestracji w ciągu 30 dni.
Holandia to drugi kraj po Niemczech, z którego Europejczycy najchętniej sprowadzają auta. Można znaleźć tam pojazdy w dobrym stanie i atrakcyjnych cenach.
Wielu kupujących wybiera się po używany samochód do Belgii. Nie brakuje tam zadbanych i dobrze utrzymanych aut, a także pojazdów z drobnymi usterkami w obniżonych cenach. Samo sprowadzenie czterech kółek do kraju to jednak dopiero początek, bo następnie właściciela czeka jeszcze proces rejestracji.
Europejczycy zaraz po Niemczech, najchętniej kupują używana auta w Holandii. Auta pochodzące z tego kraju są bowiem uważane za pewne z powodu dobrego stanu technicznego, a także potwierdzonej historii. Motoryzacyjnym zakupom sprzyjają także atrakcyjne ceny i nieskomplikowane procedury.