Przejdź do głównej zawartości

Znajdź używane Audi S8 motocykle na AutoScout24

Audi S8

Ekskluzywna limuzyna Audi S8

Audi to marka, która jest w naszym kraju niezwykle popularna. Jednocześnie auta wytwarzane przez tego niemieckiego producenta cieszą się wyjątkową opinią. Audi nie tylko stanowi synonim luksusu. Te pojazdy chwalone są również ze względu na staranne wykonanie oraz wysoką niezawodność. Poprzednikiem modelu S8 było Audi A8. Konkurowało ono na rynku z tak luksusowymi samochodami jak Jaguar XJ czy Lexus LS. W roku 1996 producent postanowił przedstawić poprawioną wersję samochodu. Wprowadzono kilka istotnych zmian podkreślających sportowy charakter pojazdu. Pojawiły się chromowane obramowania. Przedni grill zdecydowanie zmienił kształt, a z tyłu zamontowano podwójną rurę wydechową. Przy okazji kosmetycznych przemian producent nadał samochodowi nową nazwę. Niewątpliwie Audi S8 to auto najwyższej klasy. Jest kwalifikowane jako przedstawiciel Segmentu F, w której to klasie mieszczą się wyłącznie samochody luksusowe - posiadające najmocniejsze silniki oraz najlepsze wyposażenie. Do dnia dzisiejszego na rynek weszły trzy generacje Audi S8. W roku 1996 fabryki zaczęły opuszczać mode D2, a odpowiednio w latach 2006 oraz 2013 w salonach pojawiły się generacje oznaczone jako D3 oraz D4.

Niemiecka limuzyna - trzy generacje luksusu

Audi S8 zaprezentowane w roku 1996 było dostępne z dwoma rodzajami silników. Kierowcy mogli więc zdecydować się na jednostki napędowe o mocy od 340 do 360 koni mechanicznych. Wszystkie znajdujące się w ofercie motory posiadały imponującą pojemność 4.2 litra. Warto zaznaczyć, że polski odbiorca mógł wybrać pięcio- lub sześciobiegową skrzynię manualną, choć na niektórych szerokościach geograficznych, na przykład w Wielkiej Brytanii, dostępne były głównie modele wyposażone w skrzynie automatyczne. Jak przystało na limuzynę, Audi S8 D2 mogło pochwalić się bogatym wyposażeniem. W standardzie kierowcy otrzymywali między innymi napęd na cztery koła (quattro). Produkcję pierwszej generacji zakończono kilkanaście lat temu. Jako że producent z Ingolstadt zawsze stawia na precyzję i podzespoły wysokiej jakości, Audi S8 cieszy się dużym zainteresowaniem nawet jako samochód używany. W 2006 roku - w trzy lata po zakończeniu produkcji serii D2 - pojawiła się kolejna generacja. D3 posiada silnik o pojemności 5.2 litra zaczerpnięty z Lamborghini Gallardo. Ten samochód standardowo wyposażony jest w sześciobiegową, półautomatyczną skrzynię Triptonic. D4 - najnowsza odsłona tego samochodu - premierę odbyła w 2012 i w dalszym ciągu jest produkowana. Funkcję napędu pełni tutaj ośmiocylindrowy silnik o pojemności czterech litrów i mocy 520 koni mechanicznych.

Co kryje pod maską Audi S8?

Audi S8 dostępne jest z szeroką gamą jednostek o wysokiej pojemności. Wszystkie instalowane w modelu silniki napędzane są benzyną. W zależności od generacji i przebiegu zużycie paliwa może wahać się od 10 do 13 litrów na 100 kilometrów. Audi szczególnie dba o to, aby przy kolejnych odsłonach zaprezentować coraz nowsze motory. Dlatego własnie jeśli zdecydujemy się na samochód używany starszej generacji, może on posiadać gorsze parametry ekonomiczne. Przyspieszenie od zera do setki może wynosić od 4.2 do 5.5 sekundy. Wszystkie dostępne na rynku odmiany S8 to sedany. Posiadają wyraźnie oddzielone przedziały silnikowe i bagażowe. Całkowita długość nadwozia wynosi od 5,034 do 5,146 metra. Z kolei szerokość zawiera się w przedziale od 1,88 do 1,95 metra. Wewnątrz znajduje się pięć komfortowych foteli dla pasażerów, zaś w nielicznych modelach zamontowano jedynie cztery miejsca siedzące. Warto wspomnieć, że do bagażnika możemy załadować nawet 500 litrów pakunku. Wszystkie generacje Audi S8 posiadają napęd na cztery koła z możliwością dynamicznego podziału mocy na obie osie. S8 jest klasyczną limuzyną. Posiada nie tylko przestronne wnętrze i wydajny silnik - również pod względem wyposażenia kwalifikuje się jako samochód luksusowy. W standardzie zobaczymy więc klimatyzację, solardach, skórzaną tapicerkę oraz fotele z opcją masażu. Samochód wyposażony został także w liczne usprawnienia i systemy zdecydowanie zwiększające komfort jazdy. Wlicza się w to także system Audi Drive - regulacja układu kierowniczego z czterema różnymi trybami jazdy. O bezpieczeństwo i charakterystyki ekonomiczne auta pomaga zadbać system Start-Stop z rekuperacją. Na wyposażeniu znajduje się też hamulec postojowy z asystentem podjazdu.