Przejdź do głównej zawartości
Ze względu na prace konserwacyjne AutoScout24 jest obecnie dostępny tylko w ograniczonym zakresie. Dotyczy to takich funkcji, jak kontakt ze sprzedawcami, logowanie lub zarządzanie pojazdami na sprzedaż.
chevrolet-trax-l-01.jpg

Chevrolet Trax

Chevrolet Trax Zestawienie

Tutaj znajduje się zestawienie informacji na temat samochodu Chevrolet Trax, włącznie ze szczegółami dotyczącymi najważniejszych właściwości, silnika oraz wyposażenia, a także innymi przydatnymi informacjami związanymi z tym modelem. Czytaj dalej

Używane od:
*Najniższa cena na AutoScout24 w ostatnim miesiącu

Na ojczystym amerykańskim rynku marka Chevrolet należąca do koncernu General Motors (GM) wraz ze swoim modelem Tracker już pod koniec lat 80. była obecna w segmencie kompaktowych samochodów terenowych. Do opracowania modelu początkowego w tej klasie Chevrolet nie wykorzystał jednak własnej konstrukcji, lecz nieco zmodyfikował sprzedawaną na całym świecie Vitarę japońskiego producenta Suzuki. Wraz z rozwojem segmentu kompaktowych Sport Utility Vehicles (SUV-ów) opłacało się zmienić strategię i stworzyć własną serię, aby zestawić większego Chevroleta Captivę z mniejszym crossoverem. W 2013 roku nowy model zadebiutował na europejskich rynkach pod nazwą Chevrolet Trax.

Offroadowy design Chevroleta Traxa

Trax korzystał z platformy GM dla małych samochodów wykorzystywanej w produkcji aut różnych marek koncernu. Skonstruowanie na tej płycie podłogowej przez niemiecką spółkę-córkę GM Opla Mokki niemal zbiegło się w czasie z wprowadzeniem na rynek Traxa. Dla Chevroleta Traxa inżynierowie wybrali jednak karoserię z krótszymi nawisami i znakami rozpoznawczymi charakteryzującymi Chevroleta. Trax o długości niemal 4,25 m i szerokości około 1,77 m dysponował prawie pionowo opadającym przodem podkreślonym przez szeroką osłonę chłodnicy z poprzecznymi żebrami. Ponadto offoradowy design kompaktowego SUV-a podkreślały panele drzwiowe z tworzywa sztucznego. Dodatkowo uwagę zwracały wysokie nadkola, które również pokryto syntetycznym materiałem. W tylnej części Chevrolet Trax wyróżniał się nielakierowanym zderzakiem z wyrazistym zabezpieczeniem przeciwnajazdowym.

Chevrolet Trax dostępny również z napędem na cztery koła

Chevrolet Trax nie był więc prawdziwym samochodem terenowym, jednak jego konstrukcja chroniła karoserię przed uderzeniami żwiru podczas jazdy po drogach szutrowych. Również pod względem wyposażenia technicznego Chevrolet Trax był inspirowany samochodami terenowymi. W zależności od wariantu producent oferował kompaktowego SUV-a z systemem zapobiegającym staczaniu się pojazdu podczas podjeżdżania na wzniesienie oraz zjeżdżania ze wzniesienia. Ponadto Chevrolet Trax był opcjonalnie dostępny również w wersji z napędem na cztery koła. We wszystkich modelach produkowanych seryjnie zamontowano automatyczny system start-stop optymalizujący zużycie paliwa.

Chevrolet Trax z silnikami benzynowymi i Diesla

W modelu podstawowym Traxa pracował benzynowy silnik o pojemności 1,6 l, który zapewniał kompaktowemu SUV-owi moc do 115 KM (85 kW). Ponadto Chevrolet oferował również Traxa z benzynowym napędem z turbodoładowaniem o pojemności 1,4 l i mocy 140 KM (100 kW). W wersji wysokoprężnej Chevrolet Trax dysponował silnikiem Diesla o pojemności 1,7 l, który generował moc 130 KM (96 kW).