Przejdź do głównej zawartości
Ze względu na prace konserwacyjne AutoScout24 jest obecnie dostępny tylko w ograniczonym zakresie. Dotyczy to takich funkcji, jak kontakt ze sprzedawcami, logowanie lub zarządzanie pojazdami na sprzedaż.
chevrolet-malibu-l-01.jpg

Chevrolet Malibu

Chevrolet Malibu Zestawienie

Tutaj znajduje się zestawienie informacji na temat samochodu Chevrolet Malibu, włącznie ze szczegółami dotyczącymi najważniejszych właściwości, silnika oraz wyposażenia, a także innymi przydatnymi informacjami związanymi z tym modelem. Czytaj dalej

Używane od:
*Najniższa cena na AutoScout24 w ostatnim miesiącu

Pierwszy Chevrolet Malibu 1A wszedł na rynek amerykański w roku 1978. Po dużym sukcesie produkowanego do 1977 Chevroleta Chevelle Malibu firma General Motors postanowiła wprowadzić do sprzedaży samochód jako niezależny model klasy średniej. Do roku 1982 istniała pierwsza generacja Malibu w czterech wersjach nadwozia: jako dwudrzwiowe coupé, dwudrzwiowe coupé Landau, czterodrzwiowa limuzyna oraz pięciodrzwiowe kombi. W kolejnych latach nastąpiła najpierw przerwa w produkcji seryjnej Malibu, aż w 1997 rozpoczęto w końcu produkcję pierwszego, nowo zaprojektowanego modelu Chevrolet Malibu 1N. Trzecia i czwarta generacja pod tą samą nazwą 1N nastąpiły w 2004 i 2008 roku. Wprawdzie generacje dwa do cztery wyglądały całkiem podobnie, jednak aktualnie miały niewiele wspólnego z pierwotną wersją Chevroleta Malibu. Podobnie jest także w przypadku obecnej generacji: Aktualny model Chevrolet Malibu 2012 zastępuje z jednej strony swojego poprzednika, ale jednocześnie również Chevroleta Epica , przez co model ponownie znacznie różni się od swoich poprzednich wersji.

Wersje i silniki modelu Chevrolet Malibu 2012

Poza Stanami Zjednoczonymi piąta generacja Chevroleta Malibu weszła na rynek dopiero w lipcu 2012 i od tej pory zgodnie z danymi firmy General Motors była sprzedawana w blisko 100 krajach. Jeśli chodzi o napęd, Malibu dostępny jest zarówno z silnikiem benzynowym o pojemności skokowej do 2,0 l i mocy 160 KM (118 kW), jak i z silnikiem z samozapłonem o pojemności do 2,4 l i mocy 167 KM (123 kW). Przyspieszenie od 0 do 100 km/ podawane przez GM dla obu wersji wynosi zaledwie 10 sekund. Silnik sześciocylindrowy 3,6 l dostępny jest niestety tylko w USA. Tak samo skromny jak oferta silników jest wybór wersji nadwozia: Malibu 2012 można nabyć tylko jako czterodrzwiową limuzynę typu sedan.

Różnice między Chevroletem Malibu 2012 a poprzednim modelem Malibu 1N

Chevrolet Malibu 2012 produkowany jest na platformie Epsilon II, na której bazowały także Opel Insignia lub Alpheon firmy General Motors. Wprawdzie model Malibu 2012 został zaprojektowany na podstawie czwartej generacji, jednak w niektórych aspektach różni się od niej wyraźnie. W sumie sprawia on wrażenie nieco bardziej masywnego niż jego poprzednicy, co jest widoczne na przykład w wyraźniejszej osłonie chłodnicy, wyższej i bardziej płaskiej pokrywie komory silnika lub powrocie do bardziej kanciastych kształtów. Tylne światła przejęto od aktualnej wtedy generacji modelu Chevrolet Camaro.