Przejdź do głównej zawartości
Ze względu na prace konserwacyjne AutoScout24 jest obecnie dostępny tylko w ograniczonym zakresie. Dotyczy to takich funkcji, jak kontakt ze sprzedawcami, logowanie lub zarządzanie pojazdami na sprzedaż.
jeep-patriot-side

Jeep Patriot

Jeep Patriot Zestawienie

Tutaj znajduje się zestawienie informacji na temat samochodu Jeep Patriot, włącznie ze szczegółami dotyczącymi najważniejszych właściwości, silnika oraz wyposażenia, a także innymi przydatnymi informacjami związanymi z tym modelem. Czytaj dalej

Używane od:
*Najniższa cena na AutoScout24 w ostatnim miesiącu

Następcy wojskowego Jeepa: modele CJ i Jeep Wrangler w latach 70. uczyniły z amerykańskiej firmy AMC specjalistę od aut terenowych w sektorze cywilnym. W połowie lat 80. AMC sprzedał prawa do słynnej nazwy marki koncernowi Chrysler, ale wkrótce znów pojawił się na rynku jako producent Hummera. AMC w dalszym ciągu produkował auta terenowe i przez to raczej niszowe, natomiast Chrysler jako nowy właściciel marki postanowił wykorzystać jej renomę i skonstruować Jeepa o walorach SUV-a. Już w latach 90. pierwszy z nich, czyli Jeep Wagoneer, oferował wyższy komfort, bardziej elegancką stylistykę nadwozia i lepsze wyposażenie wnętrza. Na rynku pojawiały się kolejne SUV-y: Cherokee i Grand Cherokee. Paletę propozycji klasy wyższej uzupełnił w roku 2006 flagowy model Jeep Commander. Już rok później zaprezentowano nowe bardziej kompaktowe modele, jakimi były Jeep Compass i Jeep Patriot.

Kompaktowy Jeep Patriot otrzymuje wygląd charakterystyczny dla marki

Pięciodrzwiowy Jeep Patriot o długości 4,41 m, szerokości 1,75 m i wysokości 1,67 m jest znacznie bardziej kompaktowy od klasycznych SUV-ów z oferty producenta. Najbardziej odczuwalne jest to w masie pojazdu, który, ważąc 1,5 tony, jest lżejszy od topowego modelu Jeepa Commandera. Jeden element jednak Patriot miał wspólny z większymi modelami: stromą, wysoko osadzoną osłonę chłodnicy z szerokim ożebrowaniem, która stała się znakiem szczególnym wszystkich Jeepów. Płytę podłogową Patriota, jeszcze z czasów koncernu Daimler-Chrysler, skonstruowano z ówczesnym partnerem z Japonii Mitsubishi i zastosowano także w modelach Dodge Caliber i Jeep Compass.

Wersje napędowe Jeepa Patriota

Jeep Patriot oferowany był z napędem na przednią oś lub opcjonalnie na obie z wyłączeniem wersji najsłabszej. Pierwsze modele Jeepa Patriota sprzedawano na niektórych rynkach z silnikiem benzynowym o pojemności 2,0 l i mocy 159 KM (117kW). Gamę jednostek napędowych uzupełniał mocniejszy silnik o pojemności 2,4 l i mocy 175 KM (125 kW). Wersja wysokoprężna pod maską generowała moc 140 KM (103 kW).