Przejdź do głównej zawartości
Ze względu na prace konserwacyjne AutoScout24 jest obecnie dostępny tylko w ograniczonym zakresie. Dotyczy to takich funkcji, jak kontakt ze sprzedawcami, logowanie lub zarządzanie pojazdami na sprzedaż.
opel-vectra-c-l-01.jpg

Opel Vectra C

Opel Vectra Zestawienie

Tutaj znajduje się zestawienie informacji na temat samochodu Opel Vectra, włącznie ze szczegółami dotyczącymi najważniejszych właściwości, silnika oraz wyposażenia, a także innymi przydatnymi informacjami związanymi z tym modelem. Czytaj dalej

Nowe od:
Używane od:
*Najniższa cena na AutoScout24 w ostatnim miesiącu

Opel Vectra C to następca bardzo popularnej, drugiej generacji swojego imiennika. Premiera samochodu nastąpiła w 2002 roku na targach motoryzacyjnych we Frankfurcie - wtedy przedstawiona została wersja hatchback oraz sedan. Od tamtej pory Vectrę C produkowano nieprzerwanie do 2008 roku. W 2003 roku zaprezentowana została wersja kombi oraz hatchback, znany pod nazwą Signum. W 2005 roku Vectra trzeciej generacji przeszła pierwszy lifting, polegający między innymi na zmodyfikowaniu zderzaków i reflektorów przednich, a także zwiększeniu mocy silnika benzynowego o pojemności 1.8 litra do 140 KM. Opel Vectra C to także świetny samochód używany klasy średniej, o nowoczesnej linii stylistycznej, który chętnie wybierają kierowcy ceniący solidność i komfort podczas jazdy. Warto podkreślić, że w testach Euro NCAP samochód otrzymał notę czterech gwiazdek. Dużą zaletą, którą posiada używany Opel Vectra C, jest stosunkowo łatwy dostęp do niedrogich i dobrej jakości części zamiennych, a ewentualne naprawy nie powinny nastręczać kłopotu mechanikom.

Szeroka gama wersji silnika i wyposażenia

Opel Vectra C trzeciej generacji została zbudowana na płycie podłogowej GM Epsilon I. W standardowym wyposażeniu samochodu znajdują się dwie kurtyny powietrzne, cztery poduszki powietrzne, aktywne przednie zagłówki, ABS, klimatyzacja oraz EPS, czyli układ stabilizacji toru jazdy. Na rynku wtórnym można spotkać także inne wersje wyposażeniowe, wśród których sporym zainteresowaniem cieszą się Elegance czy OPC. Czujniki deszczu i parkowania, aluminiowe felgi czy ksenonowe światła to tylko niektóre z elementów uzupełniających listę pakietów wyposażenia wybranych modeli. Pojazd cechuje nieco kanciasta bryła, posiadająca niepowtarzalny charakter, jak również wysokiej jakości materiały wykończeniowe oraz efektywne spasowanie poszczególnych detali wnętrza. W zależności od roku opuszczenia taśmy produkcyjnej, Opel Vectra C występuje w szerokiej gamie aż jedenastu wariantów silnika. Kierowców, którzy nad osiągi przekładają ekonomiczne rozwiązania, zainteresuje z pewnością model z silnikiem 2.0 DTI, o mocy 101 KM, charakteryzujący się stosunkowo niskim spalaniem. Samochód używany w tej wersji można dość łatwo spotkać na rynku wtórnym. Innym, bardzo popularnym silnikiem Vectry C jest 1.9 CDTI z wtryskiem common rail o mocy mieszczącej się w zakresie 100-150 KM. Są to konstrukcje dynamiczne, odporne na długą i intensywną eksploatację, oferujące wysoką kulturę pracy i niewysokie zużycie paliwa. Z kolei silniki benzynowe o większej mocy gwarantują świetne osiągi, okupione kosztem wyższego spalania oraz droższym serwisowaniem. Dla fanów mocnych wrażeń inżynierowie marki przygotowali w 2005 roku usportowioną wersję o mocy 280 KM. Niemiecki producent zdecydował się na umieszczenie w Vectrze pięcio- i sześciobiegowych skrzyń biegów, zarówno manualnych, jak i w automacie. Jednak Opel Vectra C to przede wszystkim trzy wersje nadwozia oraz duża różnorodność silników, pozwalające wybrać przyszłemu użytkownikowi samochód zgodny z jego preferencjami.

Vectra C - komfort i funkcjonalność

Opel Vectra trzeciej generacji do dziś uznawany jest za synonim wysokiego standardu. Charakterystyczna stylistyka, bogate wyposażenie, a przede wszystkim wysoki stopień bezpieczeństwa to zalety, dzięki którym Opel Vectra C zaskarbił sobie sympatię wielu miłośników solidnych i funkcjonalnych, motoryzacyjnych rozwiązań. Najmocniejszą jednostką benzynową samochodu trzeciej generacji była wersja GTS 3.2 V6 24V, z 218 końmi mechanicznymi na pokładzie. Natomiast najmocniejsze z silników Diesla to odpowiednio 2.2 16V DTI, cechujący się 125 KM, oraz 3.0 V6 CDTI, czyli turbo Diesel o mocy 176 KM. Na wyróżnienie zasługuje zawieszenie auta, dzięki któremu pojazd pewnie trzyma się nawet bardzo krętej drogi. Solidne wykonanie nadwozia również nie powinno sprawiać problemu w postaci pojawienia się rdzy, nawet w kilkunastoletnich modelach. Oprócz przestronnego wnętrza, wysoki komfort jazdy zapewniają także bardzo wygodne fotele. Z kolei Vectra kombi będzie doskonałą, rodzinną propozycją dla wszystkich preferujących aktywne spędzanie wolnego czasu. Opcja kombi, określana też mianem Caravan, wyróżnia się imponującymi gabarytami zwłaszcza przestrzeni bagażowej, której pojemność może sięgać maksymalnie 1850 litrów. Następcą Opla Vectry trzeciej generacji został Opel Insignia.