Przejdź do głównej zawartości
Ze względu na prace konserwacyjne AutoScout24 jest obecnie dostępny tylko w ograniczonym zakresie. Dotyczy to takich funkcji, jak kontakt ze sprzedawcami, logowanie lub zarządzanie pojazdami na sprzedaż.
dacia-sandero-l-01.jpg

Dacia Sandero

Dacia Sandero Zestawienie

Tutaj znajduje się zestawienie informacji na temat samochodu Dacia Sandero, włącznie ze szczegółami dotyczącymi najważniejszych właściwości, silnika oraz wyposażenia, a także innymi przydatnymi informacjami związanymi z tym modelem. Czytaj dalej

Nowe od:
Używane od:
*Najniższa cena na AutoScout24 w ostatnim miesiącu

Już w latach 60. ubiegłego stulecia rumuński państwowy zakład produkcji samochodów Dacia podpisał umowę licencyjną z francuską firmą Renault na modele, które marka ta produkowała i sprzedawała w Europie Zachodniej. Na krótko przed wejściem w nowe tysiąclecie, Francuzi zauważyli szanse na rumuńskim rynku samochodowym i wykupili firmę Dacia, tworząc tym samym koncern Renault-Dacia. Ponadto zaimplementowali unikalny program produkcji samochodów, który działa od 2004 roku i dzięki niemu kraje na zachodzie Europy są zaopatrywane w tańsze pojazdy. Bazując na modelu Dacia Logan,Rumuni wespół z Francuzami w kolejnych latach rozwinęli koncepcję samochodów typu kombi, pick-up, jak również stworzyli pięciodrzwiowy mały samochód , który na europejski rynek wszedł w 2008 roku pod nazwą Dacia Sandero.

Pojemność ładunkowa modelu Dacia Sandero plasuje się znacznie powyżej średniej w swojej klasie

Chociaż model Dacia Sandero został w ponad dwóch trzecich stworzony z tych samych komponentów, które zastosowano także w pojeździe Dacia Logan, jest to samochód wyróżniający się ponad czterometrową długością i szerokością wynosząca 1,75 m, którego frontową część cechuje unikalny design – zaznaczający się w potężnej osłonie zderzaka, a także szerokimi reflektorami oraz wyraźnie opadającą linią tylnej klapy. Zaletą takiej konstrukcji jest to, że wnętrze pięciodrzwiowego modelu Dacia Sandero może zostać wykorzystane w optymalny sposób, zaś przestrzeń ładunkowa w przypadku tego pojazdu jest obszerna, a jej pojemność wynosi maksymalnie 320 litrów. Złożenie tylnych siedzeń powiększa ją do ok. 1200 litrów. Dzięki temu Dacia Sandero oferuje znacznie więcej przestrzeni, niż inne samochody w takim samym przedziale klasowym, np. w porównaniu z modelem Clio, które cechuje pojemność 288 l (na całkowite 1038 litrów).

Premiera w 2009 roku – Dacia Sandero w wersji cross-over

Paleta propozycji rumuńskiego producenta została rozszerzona za sprawą modelu Dacia Sandero Stepway, który pojawił się na rynkach zachodniej Europy w 2009 roku. Dacia Sandero Stepway to model typu cross-over, łączący w sobie cechy samochodów różnych klas. W tym przypadku przejawiało się to poprzez zastosowanie relingów dachowych, nakładek na nadkola oraz listw progowych. Do off-roadowej stylistyki można zaliczyć także o 2 cm wyższy prześwit. Ale nawet z tymi cechami Dacia Sandero Stepway wciąż nie stanowiła typowego samochodu terenowego, jednak z pewnością znakomicie nadawała się do jeżdżenia po nieutwardzanych drogach.

Silniki stosowane w modelu Dacia Sandero

W zależności od rynku model Dacia Sandero był oferowany z silnikiem benzynowym lub silnikiem Diesla o zróżnicowanych osiągach. Silnik podstawowy dla modelu Sandero miał moc 55 kW (75 PS), podczas gdy większa jednostka produkowała moc wynoszącą 64 kW (87 KM). Z kolei silnik Diesla 1,5 l oferował moc 63 kW (86 PS).