Przejdź do głównej zawartości
Ze względu na prace konserwacyjne AutoScout24 jest obecnie dostępny tylko w ograniczonym zakresie. Dotyczy to takich funkcji, jak kontakt ze sprzedawcami, logowanie lub zarządzanie pojazdami na sprzedaż.
skoda-fabia-l-01.jpg

Skoda Fabia

Skoda Fabia Zestawienie

Tutaj znajduje się zestawienie informacji na temat samochodu Skoda Fabia, włącznie ze szczegółami dotyczącymi najważniejszych właściwości, silnika oraz wyposażenia, a także innymi przydatnymi informacjami związanymi z tym modelem. Czytaj dalej

Nowe od:
Używane od:
*Najniższa cena na AutoScout24 w ostatnim miesiącu

Ten mały samochód spółki-córki VW produkowany jest w Mlada Boleslav w Czechach. Następca Skody Felicia został wyprodukowany na tej samej płycie podłogowej co Volkswagen Polo 9N i SEAT Ibiza i wszedł na rynek w 1999 roku, tworząc tym samym konkurencję dla Opla Corsa, Forda Fiesta czy dla Renault Clio. Również koncepcja silnika Fabii pochodzi z modelu Volkswagen Polo. Samochód ten, podobnie jak większość jego braci z grupy Volkswagen, ma przedni napęd i silnik zamontowany w poprzek. Paleta silników dla Skody Fabia obejmuje zarówno 4-cylindrowy silnik benzynowy, jak i silniki diesla, przy czym silnik benzynowy o pojemności 1,2 litrów 44kW (50 KM) (lub 51 kW (69 KM) jako DOHC), przy 1,4 litra z kolei ma moc 63 kW (86 KM), a przy 1,6 litra pojemności skokowej ma moc 77kW (105 KM). Silniki Diesla typu TDI mają 51 kW (70 KM) bądź 59 kW (80 KM) przy 1,4 litra i 77 kW (105 KM) przy 1,9 litra pojemności skokowej. Skoda Fabia dostępna jest w czterech różnych wariantach nadwozia: jako limuzyna, porównywalna do Volkswagen Polo; z nadwoziem typu sedan liftback; jako kombi oraz w wariancie sportowym RS. Wszystkie warianty są co najmniej czterodrzwiowe. Skoda Fabia występuje w wariantach z wyposażeniem Classic, Ambiente, Sport i Elegance, a także jako ekologiczny model specjalny Green Line ze stłumioną mocą 1,4 litra TDI, poprawioną aerodynamiką, skrzynią biegów z dłuższym przełożeniem, na lekkich felgach aluminiowych i seryjnie wyposażony w filtry cząstek stałych. Wiosną 2007 roku, po liftingu z 2004 roku, trafiła do sprzedaży druga generacja Fabia. Mierząca 3,99 m długości, 1,64 m szerokości i 1,49 m wysokości nowa Fabia jest jedynie o dwa centymetry dłuższa i cztery centymetry wyższa od swojego poprzednika. Dzięki temu jej przestrzeń bagażowa wzrosła z 260 do 300 litrów. Przy rozkładanym tylnym fotelu i możliwości załadowania pod sufit jej całkowita pojemność bagażowa powiększyła się z 1.016 do 1.163 litrów. We wrześniu 2007 roku przedstawiony na międzynarodowej wystawie samochodowej IAA we Frankfurcie nad Menem został także wariant kombi nowej Fabii II. W 2009 roku Skoda Fabia Combi została wybrana przez czytelników największego niemieckiego magazynu motoryzacyjnego dla użytkowników „Guter Rat“ w kategorii kombi/van jako „Samochód rozsądny”. Niemal równolegle, podczas prezentacji w genewskim Autosalonie Czesi po raz pierwszy zaprezentowali publiczności model Fabia Scout, wersję off-road z nadwoziem kombi.